Geen Formule 1 dit jaar in Azerbeidzjan, Singapore en Japan
LONDEN (ANP) - De Formule 1 komt dit jaar niet naar Azerbeidzjan, Singapore en Japan. De drie grands prix zijn als gevolg van het coronavirus geschrapt. De organisatie van de Formule 1 publiceerde begin deze maand een voorlopige kalender voor 2020, met daarop acht races in Europa.
Het is nog altijd de bedoeling om dit jaar vijftien tot achttien grands prix te houden. Het seizoen moet half december eindigen in Abu Dhabi, met daarvoor nog een race in Bahrein. De Formule 1 verwacht voor de eerste race, op 5 juli in Oostenrijk, de definitieve kalender voor dit jaar te kunnen presenteren.
Eerder werden onder meer de Dutch Grand Prix op Zandvoort en de Grote Prijs van Monaco al geschrapt. De GP van Azerbeidzjan zou volgens de oorspronkelijke kalender op 7 juni worden gehouden, Singapore was op 20 september aan de beurt en Japan op 11 oktober.
Stratencircuit
In Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan, en in Singapore zou een stratencircuit worden aangelegd. Dat vergt veel voorbereidingstijd en vanwege alle onzekerheid zien de organisatoren dat niet zitten. Japan verdwijnt van de kalender voor dit jaar omdat daar nog altijd veel beperkingen zijn wat betreft het in- en uitreizen. Eerder al werd de MotoGP-race in Japan geschrapt.
Volgens directeur Ross Brawn van de Formule 1 zijn er voldoende opties om dit seizoen nog uit te breiden tot zeker zestien grands prix. Mogelijk worden er twee races gehouden in de Russische stad Sotsji. Italië zou op Mugello of Imola nog een race kunnen organiseren naast de GP op Monza. Duitsland (Hockenheim) en Portugal (Portimão) zijn ook kandidaat om op de kalender te komen. "We proberen nog zeker vijf of zes goede races in het midden van het seizoen te vinden", zei Brawn. "Er zijn veel opties. Ik heb er vertrouwen in dat we een geweldig tweede deel van het jaar gaan krijgen."
Meer uit Sport
HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
18 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
21 uur geleden