Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Formule 1 dit jaar in Azerbeidzjan, Singapore en Japan

Geen Formule 1 dit jaar in Azerbeidzjan, Singapore en Japan

LONDEN (ANP) - De Formule 1 komt dit jaar niet naar Azerbeidzjan, Singapore en Japan. De drie grands prix zijn als gevolg van het coronavirus geschrapt. De organisatie van de Formule 1 publiceerde begin deze maand een voorlopige kalender voor 2020, met daarop acht races in Europa.

Het is nog altijd de bedoeling om dit jaar vijftien tot achttien grands prix te houden. Het seizoen moet half december eindigen in Abu Dhabi, met daarvoor nog een race in Bahrein. De Formule 1 verwacht voor de eerste race, op 5 juli in Oostenrijk, de definitieve kalender voor dit jaar te kunnen presenteren.

Eerder werden onder meer de Dutch Grand Prix op Zandvoort en de Grote Prijs van Monaco al geschrapt. De GP van Azerbeidzjan zou volgens de oorspronkelijke kalender op 7 juni worden gehouden, Singapore was op 20 september aan de beurt en Japan op 11 oktober.

Stratencircuit

In Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan, en in Singapore zou een stratencircuit worden aangelegd. Dat vergt veel voorbereidingstijd en vanwege alle onzekerheid zien de organisatoren dat niet zitten. Japan verdwijnt van de kalender voor dit jaar omdat daar nog altijd veel beperkingen zijn wat betreft het in- en uitreizen. Eerder al werd de MotoGP-race in Japan geschrapt.

Volgens directeur Ross Brawn van de Formule 1 zijn er voldoende opties om dit seizoen nog uit te breiden tot zeker zestien grands prix. Mogelijk worden er twee races gehouden in de Russische stad Sotsji. Italië zou op Mugello of Imola nog een race kunnen organiseren naast de GP op Monza. Duitsland (Hockenheim) en Portugal (Portimão) zijn ook kandidaat om op de kalender te komen. "We proberen nog zeker vijf of zes goede races in het midden van het seizoen te vinden", zei Brawn. "Er zijn veel opties. Ik heb er vertrouwen in dat we een geweldig tweede deel van het jaar gaan krijgen."

Meer uit Sport

Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

5 minuten geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

51 minuten geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

9 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

9 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

10 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

13 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

15 uur geleden