Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Formule 1 dit jaar in Azerbeidzjan, Singapore en Japan

Geen Formule 1 dit jaar in Azerbeidzjan, Singapore en Japan

LONDEN (ANP) - De Formule 1 komt dit jaar niet naar Azerbeidzjan, Singapore en Japan. De drie grands prix zijn als gevolg van het coronavirus geschrapt. De organisatie van de Formule 1 publiceerde begin deze maand een voorlopige kalender voor 2020, met daarop acht races in Europa.

Het is nog altijd de bedoeling om dit jaar vijftien tot achttien grands prix te houden. Het seizoen moet half december eindigen in Abu Dhabi, met daarvoor nog een race in Bahrein. De Formule 1 verwacht voor de eerste race, op 5 juli in Oostenrijk, de definitieve kalender voor dit jaar te kunnen presenteren.

Eerder werden onder meer de Dutch Grand Prix op Zandvoort en de Grote Prijs van Monaco al geschrapt. De GP van Azerbeidzjan zou volgens de oorspronkelijke kalender op 7 juni worden gehouden, Singapore was op 20 september aan de beurt en Japan op 11 oktober.

Stratencircuit

In Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan, en in Singapore zou een stratencircuit worden aangelegd. Dat vergt veel voorbereidingstijd en vanwege alle onzekerheid zien de organisatoren dat niet zitten. Japan verdwijnt van de kalender voor dit jaar omdat daar nog altijd veel beperkingen zijn wat betreft het in- en uitreizen. Eerder al werd de MotoGP-race in Japan geschrapt.

Volgens directeur Ross Brawn van de Formule 1 zijn er voldoende opties om dit seizoen nog uit te breiden tot zeker zestien grands prix. Mogelijk worden er twee races gehouden in de Russische stad Sotsji. Italië zou op Mugello of Imola nog een race kunnen organiseren naast de GP op Monza. Duitsland (Hockenheim) en Portugal (Portimão) zijn ook kandidaat om op de kalender te komen. "We proberen nog zeker vijf of zes goede races in het midden van het seizoen te vinden", zei Brawn. "Er zijn veel opties. Ik heb er vertrouwen in dat we een geweldig tweede deel van het jaar gaan krijgen."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

2 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

17 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

21 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden