Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen finale voor skateboardsters Zwetsloot en Oldenbeuving

Geen finale voor skateboardsters Zwetsloot en Oldenbeuving

PARIJS (ANP) - Skateboardsters Roos Zwetsloot en Keet Oldenbeuving hebben zich op de Olympische Spelen van Parijs niet geplaatst voor de finale van het onderdeel street. Ze wisten zich in de kwalificaties op het afgeladen skatepark bij de Place de la Concorde niet bij de beste acht te scharen. Zwetsloot noteerde de tiende score van de 22 deelnemers, Oldenbeuving kwam tot de vijftiende score.

Voor de beide Nederlandse skateboardsters waren het hun tweede Spelen. De 24-jarige Zwetsloot eindigde drie jaar geleden in Tokio nog als vijfde op de spectaculaire discipline, die in Japan zijn olympische debuut maakte. De 19-jarige Oldenbeuving, die bekendheid verwierf als vlaggendraagster bij de openingsceremonie, werd toen twaalfde.

De beste van twee runs en de twee hoogst gewaardeerde van vijf trucs ('tricks') telden mee voor de eindscore. Zwetsloot liet zich opzwepen door het enthousiaste publiek op de volle tribunes, maar ze maakte het zichzelf niet makkelijk met drie mislukte trucs op rij. Er kwam druk op voor de laatste truc, die wel lukte, maar niet de gewenste hoge score opleverde. Oldenbeuving had een iets te lage score voor haar run en ook zij maakte drie mislukte trucs met haar plank. Haar twee geldige 'tricks' werden te laag gewaardeerd om hoog in het klassement te eindigen.

De 14-jarige Japanse Coco Yoshizawa ging met de hoogste waardering de finale in, die later op zondag wordt afgewerkt.

Meer uit Sport

Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

4 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

4 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

6 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

6 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

6 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

7 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

7 uur geleden