Geen extra stakingsopvang in een derde kinderopvangorganisaties
HILVERSUM (ANP) - Een op de drie kinderopvangorganisaties kan tijdens de aankomende lerarenstaking geen extra opvang organiseren. Dat heeft directeur van Brancheorganisatie Kinderopvang Magda Heijtel gezegd in het NOS Radio 1 Journaal.
De branche kampt volgens Heijtel met flinke personeelstekorten. "In de kinderopvang is het probleem eigenlijk nog groter dan in het onderwijs, met drieduizend openstaande vacatures, terwijl we in het onderwijs te maken hebben met 2400 openstaande vacatures."
De tekorten zijn deels ontstaan doordat er meer vraag naar opvang kwam. Deels komt het ook door een nieuwe wet, waarin is bepaald dat er meer personeel op de babygroepen moet staan, geeft de directeur aan.
Een jaar geleden waren de problemen vooral groot in de Randstad, zegt ze, maar inmiddels is het merkbaar in het hele land. "De kinderopvang is vindingrijk. Die roostert heel goed. Pedagogisch medewerkers zetten zich enorm in, die werken een dagje extra. Dus daar zit de ruimte nu nog wel in, maar veel meer druk op pedagogisch medewerkers leggen is natuurlijk ook niet goed."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
13 uur geleden