Geen extra stakingsopvang in een derde kinderopvangorganisaties
HILVERSUM (ANP) - Een op de drie kinderopvangorganisaties kan tijdens de aankomende lerarenstaking geen extra opvang organiseren. Dat heeft directeur van Brancheorganisatie Kinderopvang Magda Heijtel gezegd in het NOS Radio 1 Journaal.
De branche kampt volgens Heijtel met flinke personeelstekorten. "In de kinderopvang is het probleem eigenlijk nog groter dan in het onderwijs, met drieduizend openstaande vacatures, terwijl we in het onderwijs te maken hebben met 2400 openstaande vacatures."
De tekorten zijn deels ontstaan doordat er meer vraag naar opvang kwam. Deels komt het ook door een nieuwe wet, waarin is bepaald dat er meer personeel op de babygroepen moet staan, geeft de directeur aan.
Een jaar geleden waren de problemen vooral groot in de Randstad, zegt ze, maar inmiddels is het merkbaar in het hele land. "De kinderopvang is vindingrijk. Die roostert heel goed. Pedagogisch medewerkers zetten zich enorm in, die werken een dagje extra. Dus daar zit de ruimte nu nog wel in, maar veel meer druk op pedagogisch medewerkers leggen is natuurlijk ook niet goed."
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
19 uur geleden