Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen extra maatregelen bij viering Chinees Nieuwjaar in Den Haag

Geen extra maatregelen bij viering Chinees Nieuwjaar in Den Haag

CORONAVIRUSDEN HAAG (ANP) - Bij de landelijke viering van het Chinees Nieuwjaar in Den Haag worden geen extra maatregelen genomen in verband met het coronavirus dat op dit moment heerst in China. Dat zegt Henk Kool, voorzitter van Vereniging Nederland China (VNC), die het nieuwjaarsfeest organiseert. "Er is geen officiƫle waarschuwing voor Europa gegeven, dus wij zien geen noodzaak tot maatregelen", aldus Kool. "Het is een feestelijke dag en die zien we met vertrouwen tegemoet."

In de stad zijn allerlei feestelijkheden waaronder een leeuwen- en drakendans bij het stadhuis. Waarnemend burgemeester Johan Remkes en minister Bruno Bruins (Medische Zorg en Sport) houden een openingstoespraak. Kool vermoedt dat Bruins in zijn toespraak zal stilstaan bij de slachtoffers van het nieuwe coronavirus, maar verder wordt er bij de viering niet speciaal aandacht aan gegeven, zegt Kool.

In Amsterdam zijn zaterdag de meeste activiteiten volgens traditie bij de Nieuwmarkt en de Zeedijk. Ook in Rotterdam zijn, van 27 januari tot 2 februari, op diverse locaties in de stad feestelijkheden, met als hoogtepunt een groot feest op de West Kruiskade op zaterdag 1 februari.

Dit jaar begint het Chinese jaar 4718, oftewel het Jaar van de Rat, soms ook wel het Jaar van de Muis genoemd. "Gong xi fa cai" is de feestelijke begroeting die bij het Chinees Nieuwjaar hoort en betekent letterlijk vertaald "ik wens je voorspoed toe". De Chinese dierenriem is volgens de legende ontstaan toen Boeddha alle dieren bij zich riep voordat hij stierf. De rat verscheen als eerste, toen de os, daarna de tijger, haas, draak, slang, paard, geit, aap, haan, hond en varken. Als beloning noemde Boeddha toen ieder jaar naar een van de dieren. Omdat het varken als laatste kwam, sluit dat dier de cyclus. Na het Jaar van het Varken begint de reeks weer van voren af aan.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

1 uur geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

8 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

10 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

12 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

13 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

13 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

15 uur geleden