Geen extra finaleplaatsen turners op EK
BASEL (ANP) - De Nederlandse turners hebben geen extra finaleplaatsen meer gepakt in de kwalificaties van de Europese kampioenschappen in Basel. Casimir Schmidt eindigde op de meerkamp op de geschoonde lijst, waarop geen plaats is voor meer dan twee turners per land, als twaalfde. De Amsterdammer mag daarom vrijdag terugkomen voor de meerkampfinale, maar liet al doorschemeren daarvan mogelijk af te zien.
Schmidt had alles gezet op de kwalificaties waarin hij nog een kleine mogelijkheid had zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Tokio. Dat lukte niet. Op vloer is hij met een score van 14,400 eerste reserve voor de finale. "Als ik die finale haal doe ik zeker geen meerkamp meer, maar eigenlijk denk ik ook dat het te belastend is", zei Schmidt eerder op donderdag.
Loran de Munck is met een score van 13,966 eerste reserve voor de finale op het onderdeel paard/voltige. Bart Deurloo is reserve voor de finale aan de rekstok. Zijn 13,600 was niet genoeg voor een plek bij de beste acht, zoals ook Epke Zonderland (13,433) strandde.
Op de meerkamp was de beste score voor de Rus Nikita Nagornyy: 87,097.
Bij de vrouwen plaatsten woensdag Sanne en Lieke Wevers zich voor de toestelfinale op balk van zondag. Lieke Wevers komt vrijdag uit in de meerkampfinale, waaraan Naomi Visser als eerste reserve werd toegevoegd na het afzeggen van de Italiaanse Vanessa Ferrari.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
6 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden