Geen extra finaleplaatsen turners op EK
BASEL (ANP) - De Nederlandse turners hebben geen extra finaleplaatsen meer gepakt in de kwalificaties van de Europese kampioenschappen in Basel. Casimir Schmidt eindigde op de meerkamp op de geschoonde lijst, waarop geen plaats is voor meer dan twee turners per land, als twaalfde. De Amsterdammer mag daarom vrijdag terugkomen voor de meerkampfinale, maar liet al doorschemeren daarvan mogelijk af te zien.
Schmidt had alles gezet op de kwalificaties waarin hij nog een kleine mogelijkheid had zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Tokio. Dat lukte niet. Op vloer is hij met een score van 14,400 eerste reserve voor de finale. "Als ik die finale haal doe ik zeker geen meerkamp meer, maar eigenlijk denk ik ook dat het te belastend is", zei Schmidt eerder op donderdag.
Loran de Munck is met een score van 13,966 eerste reserve voor de finale op het onderdeel paard/voltige. Bart Deurloo is reserve voor de finale aan de rekstok. Zijn 13,600 was niet genoeg voor een plek bij de beste acht, zoals ook Epke Zonderland (13,433) strandde.
Op de meerkamp was de beste score voor de Rus Nikita Nagornyy: 87,097.
Bij de vrouwen plaatsten woensdag Sanne en Lieke Wevers zich voor de toestelfinale op balk van zondag. Lieke Wevers komt vrijdag uit in de meerkampfinale, waaraan Naomi Visser als eerste reserve werd toegevoegd na het afzeggen van de Italiaanse Vanessa Ferrari.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
15 uur geleden