Geen extra finaleplaatsen turners op EK
BASEL (ANP) - De Nederlandse turners hebben geen extra finaleplaatsen meer gepakt in de kwalificaties van de Europese kampioenschappen in Basel. Casimir Schmidt eindigde op de meerkamp op de geschoonde lijst, waarop geen plaats is voor meer dan twee turners per land, als twaalfde. De Amsterdammer mag daarom vrijdag terugkomen voor de meerkampfinale, maar liet al doorschemeren daarvan mogelijk af te zien.
Schmidt had alles gezet op de kwalificaties waarin hij nog een kleine mogelijkheid had zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Tokio. Dat lukte niet. Op vloer is hij met een score van 14,400 eerste reserve voor de finale. "Als ik die finale haal doe ik zeker geen meerkamp meer, maar eigenlijk denk ik ook dat het te belastend is", zei Schmidt eerder op donderdag.
Loran de Munck is met een score van 13,966 eerste reserve voor de finale op het onderdeel paard/voltige. Bart Deurloo is reserve voor de finale aan de rekstok. Zijn 13,600 was niet genoeg voor een plek bij de beste acht, zoals ook Epke Zonderland (13,433) strandde.
Op de meerkamp was de beste score voor de Rus Nikita Nagornyy: 87,097.
Bij de vrouwen plaatsten woensdag Sanne en Lieke Wevers zich voor de toestelfinale op balk van zondag. Lieke Wevers komt vrijdag uit in de meerkampfinale, waaraan Naomi Visser als eerste reserve werd toegevoegd na het afzeggen van de Italiaanse Vanessa Ferrari.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
3 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
5 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
5 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
5 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden