Geen extra drukte aan de kassa voor pakjesavond
AMSTERDAM (ANP) - Hulpsinten lijken de inkoop van cadeautjes dit jaar goed te hebben gepland, zonder aankopen op het laatste moment voor pakjesavond. Winkels hadden het zaterdag niet veel drukker dan normaal. Het aantal pinbetalingen aan de kassa lag nog geen 5 procent hoger dan op een gemiddelde zaterdag in september, meldt Betaalvereniging Nederland.
Ook op vrijdag 4 december trokken hulpjes van Sinterklaas geen eindsprint door de winkelstraat voor het heerlijk avondje. Gegevens over het betaalgedrag in de Nederlandse detailhandel wees op normale drukte voor een vrijdag.
Het uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijn Black Friday luidde op de laatste vrijdag van november de doorgaans drukste periode in voor winkeliers. Met kortingen lokken zowel fysieke als onlinewinkels klanten die inkopen doen voor de feestdagen.
Online inkopen
Mede door het coronavirus gebeurde dat dit jaar vooral online. In de dagen tussen Black Friday en 5 december lag het totale aantal iDEAL-betalingen 35 procent hoger dan op gewone weekdagen. Het totaalbedrag aan onlinebetalingen steeg zelfs met 65 procent tot 1,9 miljard omzet. Ten opzichte van dezelfde week in 2019 nam het aantal iDEAL-betalingen met de helft toe.
Aan de kassa pinden mensen in dezelfde periode slechts 10 procent vaker dan in een normale week. Vergeleken met 2019 daalde het aantal pinbetalingen in de week voor pakjesavond met 5 procent. De totale omzet uit alle pin- en iDEAL-betalingen was 10 procent hoger dan in 2019.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Op last van de burgemeester van Groningen is een woning in de Van Eedenstraat in die stad voor twee weken gesloten. Het betreft de woning die in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere malen werd beschoten. De burgemeester nam het besluit zaterdagavond.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Roxy Dekker heeft de Popprijs 2024 gewonnen. De zangeres kreeg de prijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
11 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - De problemen rond het gaslek bij Schiphol zijn om 22.30 uur verholpen. Het gas is afgesloten en er komt geen gas meer vrij, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Schiphol meldt dat de F-pier is vrijgegeven.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers van Turkish Airlines, Aeroméxico, EVA Air en KLM zijn de dupe van het gaslek bij de F-pier op Schiphol. Vliegtuigen van deze maatschappijen moesten als gevolg van het gaslek worden geëvacueerd, zegt een woordvoerster van Schiphol. In totaal stonden er vijf vliegtuigen langs de ontruimde pier, maar het vijfde toestel had volgens haar nog geen reizigers aan boord.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - Meer dan twee jaar lang was er in Nederland geen ijsdag meer genoteerd, maar aan die recordlange periode van 762 dagen is nu een einde gekomen. Zaterdag werd het in De Bilt niet warmer dan -0,7 graden, meldt Weeronline.
14 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - De F-pier van Schiphol is zaterdagavond ontruimd omdat in de buurt een gaslek is ontstaan. Dat komt door een ongeval op het Schiphol-terrein waarbij een voertuig is betrokken en mogelijk een leiding is geraakt, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.
14 uur geleden