Geen extra coronamaatregelen Bergen op Zoom
BERGEN OP ZOOM (ANP) - De gemeente Bergen op Zoom lijkt de grootste piek van coronabesmettingen achter de rug te hebben. Dat maakte burgemeester Frank Petter van de West-Brabantse gemeente donderdagmiddag bekend. Hij gaf aan niet met extra maatregelen te komen. Wel gaan voor augustus geplande evenementen uit voorzorg niet door, met uitzondering van die voor kinderen.
Het aantal besmettingen steeg volgens de GGD de afgelopen drie dagen van 139 naar 158, maar die stijging is veel minder groot dan de dagen ervoor. Eerder deze week sloeg Petter alarm om de explosieve groei van het aantal positieve tests in zijn gemeente. De daarop aangekondigde maatregelen, zoals verscherpt deurbeleid bij supermarkten, blijven wel van kracht. Ook de handhavingscapaciteit wordt zoals maandag aangekondigd uitgebreid.
Uit de analyses komt geen specifieke besmettingsbron naar voren, niet bij personen en niet bij locaties. De meeste besmettingen lijken te ontstaan in de huiselijke sfeer.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.
8 uur geleden