Geen extra coronamaatregelen Bergen op Zoom
BERGEN OP ZOOM (ANP) - De gemeente Bergen op Zoom lijkt de grootste piek van coronabesmettingen achter de rug te hebben. Dat maakte burgemeester Frank Petter van de West-Brabantse gemeente donderdagmiddag bekend. Hij gaf aan niet met extra maatregelen te komen. Wel gaan voor augustus geplande evenementen uit voorzorg niet door, met uitzondering van die voor kinderen.
Het aantal besmettingen steeg volgens de GGD de afgelopen drie dagen van 139 naar 158, maar die stijging is veel minder groot dan de dagen ervoor. Eerder deze week sloeg Petter alarm om de explosieve groei van het aantal positieve tests in zijn gemeente. De daarop aangekondigde maatregelen, zoals verscherpt deurbeleid bij supermarkten, blijven wel van kracht. Ook de handhavingscapaciteit wordt zoals maandag aangekondigd uitgebreid.
Uit de analyses komt geen specifieke besmettingsbron naar voren, niet bij personen en niet bij locaties. De meeste besmettingen lijken te ontstaan in de huiselijke sfeer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse douane heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 106 miljoen illegale sigaretten onderschept, het merendeel in zeecontainers. "De smokkel van tabaksproducten is naast cannabis een vast verdienmodel van criminelen geworden", meldt directeur-generaal van de douane, Nanette van Schelven. De hoge accijns op tabaksproducten maakt de smokkel aantrekkelijk. In heel 2025 werden bijna 255 miljoen illegale sigaretten onderschept.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde vaccinatiegraad onder kinderen is in 2025 licht gestegen ten opzichte van de jaren daarvoor. Dat maakte UNICEF Nederland dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een operatie uitgevoerd in een lopend onderzoek naar mensenhandel op de Wallen. Dat maakte de politie bekend. Er zijn aanhoudingen verricht, maar de politie wil daar in het belang van het onderzoek nog niets over zeggen, ook niet over het aantal verdachten.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft dinsdagavond "met grote verslagenheid kennisgenomen van het overlijden van Cees Geel". De acteur speelde vanaf 2016 in de AVROTROS-serie Flikken Rotterdam de rol van rechercheur Stan Vroom.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse mensen hebben met verslagenheid gereageerd op het plotselinge overlijden van acteur Cees Geel. Regisseur Eddy Terstall herinnert zich Geel als een "intens mens, een intense vriend en een intense acteur". Terstall regisseerde hem in 2004 in de film Simon. "Hij was in zijn spel heel toegewijd en charismatisch."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Cees Geel is dinsdagochtend plotseling overleden aan de gevolgen van een hartstilstand. Dat heeft zijn management namens zijn familie aan het ANP gemeld.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Ook in het oosten van het land hebben steeds meer waterschappen een onttrekkingsverbod ingesteld, wat betekent dat inwoners en bedrijven geen water meer mogen halen uit sloten, beken en rivieren. Bij Waterschap Rivierenland geldt dat vanaf woensdag voor een gebied tussen Nijmegen en de Maas, bij Waterschap Rijn en IJssel vanaf donderdag voor het hele werkgebied. Dat betekent dat onder meer in de Achterhoek, het zuidoosten van de Veluwe en in het zuiden van Overijssel geen water meer opgepompt mag worden om gewassen, tuinen en sportvelden te besproeien.
10 uur geleden