Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen extra afhakers bij Oranje op wedstrijddag

Geen extra afhakers bij Oranje op wedstrijddag

PARIJS (ANP) - Oranje heeft niet te maken gekregen met extra afhakers in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van vrijdagavond tegen Frankrijk. Donderdagochtend verlieten vijf spelers de selectie omdat ze volgens de KNVB met een virusinfectie kampen. De mogelijkheid bestond dat er nog meer internationals ziek zouden worden. Dat is niet het geval, aldus een woordvoerder van het Nederlands elftal.

Oranje werkt zodoende met 23 spelers toe naar het duel, dat om 20.45 uur begint in het Stade de France in Saint-Denis, een voorstad van Parijs. Bondscoach Ronald Koeman riep drie vervangers op voor Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen, te weten Stefan de Vrij, Ryan Gravenberch en keeper Kjell Scherpen. De Vrij trainde donderdagmiddag al mee, Gravenberch en Scherpen nog niet.

Koeman hield er een dag voor de wedstrijd voorzichtig rekening mee dat meer spelers ziek zouden worden. "We sluiten niets uit en ik denk dat dat wel verstandig is vanwege wat er aan de hand is. We zijn wel wat voorzichtiger met het handen schudden, maar je kunt niet alles uitsluiten", zei de bondscoach. De medische staf van de KNVB onderzoekt waarom zoveel spelers ziek zijn geworden. Volgens Koeman heeft dat niets te maken met het eten in het spelershotel.

Onrust door golf protesten

Het is momenteel onrustig in Frankrijk. Bij een golf van protesten tegen het regeringsbeleid zijn donderdag bij rellen in talrijke plaatsen 440 agenten gewond geraakt. In het land zijn 12.000 politiemensen ingezet om de betogers in toom te houden. Minister Gérald Darmanin van Binnenlandse Zaken zei dat er 457 arrestaties zijn verricht. Volgens de minister zijn ruim een miljoen mensen de straat opgegaan; de vakbonden zeggen dat dit er 3,5 keer meer zijn.

De volgende grote protestdag tegen de pensioenhervorming is dinsdag, maar het is vrijwel dagelijks erg onrustig in Franse steden. Dagelijks wordt er betoogd tegen de pensioenhervorming van de regering van president Emmanuel Macron en van premier Élisabeth Borne.

Spelershotel

Volgens een woordvoerder krijgt Oranje niets mee van de onrust in Parijs. Het spelershotel staat in La Défense, een kantorenwijk in de Franse hoofdstad. Later op vrijdag is er een regulier overleg met de UEFA, maar volgens de KNVB is het al dan niet doorgaan van de wedstrijd daarbij "absoluut niet aan de orde".

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

2 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

2 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

2 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

2 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

4 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

4 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

6 uur geleden