Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen extra afhakers bij Oranje op wedstrijddag

Geen extra afhakers bij Oranje op wedstrijddag

PARIJS (ANP) - Oranje heeft niet te maken gekregen met extra afhakers in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van vrijdagavond tegen Frankrijk. Donderdagochtend verlieten vijf spelers de selectie omdat ze volgens de KNVB met een virusinfectie kampen. De mogelijkheid bestond dat er nog meer internationals ziek zouden worden. Dat is niet het geval, aldus een woordvoerder van het Nederlands elftal.

Oranje werkt zodoende met 23 spelers toe naar het duel, dat om 20.45 uur begint in het Stade de France in Saint-Denis, een voorstad van Parijs. Bondscoach Ronald Koeman riep drie vervangers op voor Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen, te weten Stefan de Vrij, Ryan Gravenberch en keeper Kjell Scherpen. De Vrij trainde donderdagmiddag al mee, Gravenberch en Scherpen nog niet.

Koeman hield er een dag voor de wedstrijd voorzichtig rekening mee dat meer spelers ziek zouden worden. "We sluiten niets uit en ik denk dat dat wel verstandig is vanwege wat er aan de hand is. We zijn wel wat voorzichtiger met het handen schudden, maar je kunt niet alles uitsluiten", zei de bondscoach. De medische staf van de KNVB onderzoekt waarom zoveel spelers ziek zijn geworden. Volgens Koeman heeft dat niets te maken met het eten in het spelershotel.

Onrust door golf protesten

Het is momenteel onrustig in Frankrijk. Bij een golf van protesten tegen het regeringsbeleid zijn donderdag bij rellen in talrijke plaatsen 440 agenten gewond geraakt. In het land zijn 12.000 politiemensen ingezet om de betogers in toom te houden. Minister Gérald Darmanin van Binnenlandse Zaken zei dat er 457 arrestaties zijn verricht. Volgens de minister zijn ruim een miljoen mensen de straat opgegaan; de vakbonden zeggen dat dit er 3,5 keer meer zijn.

De volgende grote protestdag tegen de pensioenhervorming is dinsdag, maar het is vrijwel dagelijks erg onrustig in Franse steden. Dagelijks wordt er betoogd tegen de pensioenhervorming van de regering van president Emmanuel Macron en van premier Élisabeth Borne.

Spelershotel

Volgens een woordvoerder krijgt Oranje niets mee van de onrust in Parijs. Het spelershotel staat in La Défense, een kantorenwijk in de Franse hoofdstad. Later op vrijdag is er een regulier overleg met de UEFA, maar volgens de KNVB is het al dan niet doorgaan van de wedstrijd daarbij "absoluut niet aan de orde".

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

9 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

9 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

10 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

11 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

13 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

17 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

18 uur geleden