Geen excuses Farmers Defence Force na dreigende tekst
NIJKERK (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) is niet van plan excuses te maken voor de dreigende tekst waarin de club woensdag uithaalde naar "vleesbazen, zuivelbobo's" die "als Judas de sector verraden". Dat bevestigde FDF na berichtgeving door De Telegraaf.
Na het bericht van FDF schortte het kabinet een gesprek met het Landbouw Collectief op. FDF maakt daarvan deel uit. Premier Mark Rutte liet weten FDF de mogelijkheid te geven deze woorden terug te nemen. FDF is dat niet van plan.
"Waarom zouden we", liet FDF-woordvoerster Sieta van Keimpema weten, terwijl ze op weg was naar Nijkerk, waar woensdagavond een overleg is met het Landbouw Collectief.
Afstand genomen
Afgevaardigden van het Landbouw Collectief zouden woensdag met premier Mark Rutte en Carola Schouten (Landbouw) over de stikstofproblematiek praten, maar het overleg werd opgeschort nadat de tekst op internet verscheen.
Daarin staat dat "een ieder die de sector nu verraadt, dat zal weten". Volgens Rutte is het heel belangrijk dat "de levensmiddelenindustrie, de wetenschap" weten dat ze "veilig en op een goede manier met ons in gesprek kunnen. Ik vind de teksten heel ver gaan."
Voorzitter Aalt Dijkhuizen zegt dat het Landbouw Collectief afstand heeft genomen. "Dat is niet de toon van het Collectief."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geleden