Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen enkele tegenstander boezemt handballers nog angst in

Geen enkele tegenstander boezemt handballers nog angst in

PORTIMÃO (ANP) - De eerste deelname aan het WK handbal sinds 1961 lonkt voor het Nederlandse mannenteam. Portugal is deze week de tegenstander in een beslissend tweeluik om een ticket voor de mondiale eindronde in 2023 (in Polen en Zweden). Het is een tegenstander die geen angst inboezemt, zegt hoekspeler en aanvoerder Bobby Schagen.

"Op het afgelopen EK hebben we laten zien dat we bij de subtop van Europa horen en voor geen enkele ploeg bang hoeven te zijn. Portugal is een sterk land met enkele hele goede clubs, we moeten ze zeker niet onderschatten, maar ik denk dat wij nu zo ver zijn dat we zo’n ploeg kunnen verslaan," zegt de international vanuit Portimão, waar Oranje donderdag de uitwedstrijd speelt.

Schagen heeft de gestage ontwikkeling in de afgelopen jaren bij de handballers meegemaakt. Hij was erbij op de EK’s van 2020 en 2022, de eerste grote eindtoernooien van het mannenteam. De geboren Amsterdammer speelt al sinds 2009 in het Nederlands team en speelde ook alle keren mee toen plaatsing voor een WK mislukte.

Ploeg met vertrouwen

In 2010, 2012, 2016 en 2018 ging het steeds mis in de play-offs. "In die jaren was het al knap dat we play-offs haalden. We troffen dan landen als Oostenrijk, IJsland, Polen en Zweden en dan stond bij voorbaat vast dat we niet zouden winnen. Maar nu is het wel anders. Wij zijn nu een zelfbewuste ploeg met vertrouwen. De tijd is er rijp voor dat wij nu wel die stap gaan maken naar het WK."

Schagen is blij dat hij dat kan meemaken. De 32-jarige rechterhoekspeler is na dertien jaar als international nog lang niet klaar met handbal. Hij verlengde onlangs nog zijn contract bij de Duitse Bundesligaclub TBV Lemgo met twee jaar. "Als het lukt ons te plaatsen voor het WK, schrijven we toch weer een stukje Nederlandse handbalgeschiedenis en ik word daar heel blij van. Ik kijk er enorm naar uit."

Tactiek

Portugal is geen onbekende voor de ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson. "We kennen Portugal redelijk goed", zegt Schagen. "Op het afgelopen EK in Hongarije wonnen we in de groepsfase met één doelpunt verschil, maar dat was wel het corona-EK, dus niet een hele goede graadmeter. Wij misten spelers die door positieve tests niet mee mochten doen, maar de Portugezen ook."

Na de uitwedstrijd in Portimão volgt zondag de thuiswedstrijd in Eindhoven. De tactiek bepalen is niet zo moeilijk, meent Schagen. ‘’Uitgaan van eigen kracht en heel hard rennen, want daar zijn zij niet zo goed in. En niet te veel risico nemen als we tegen het einde van de wedstrijd met een paar goals achterstaan, want wij hebben nog de thuiswedstrijd in Eindhoven.’’

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

11 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

12 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

12 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

12 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

14 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

14 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

14 uur geleden