Geen einde in zicht van problemen op Duitse luchthavens
BERLIJN (ANP/DPA) - Aan de recente vertragingen en annuleringen op Duitse luchthavens door personeelsproblemen komt waarschijnlijk niet snel een einde, zei minister Volker Wissing van Transport zondag tegen Bild am Sonntag. Duitsland is volgens hem echter geen uitzondering. "De situatie binnen het Europese luchtverkeer is een enorme uitdaging voor iedereen", aldus Wissing.
Personeelstekorten na de lockdowns vanwege de coronapandemie zijn volgens experts de hoofdoorzaak van de vele vertragingen en annuleringen op Duitse luchthavens. Volgens vakbond Verdi treft het personeelstekort op gebieden als veiligheidscontrole, inchecken en bagageafhandeling grote luchthavens als Frankfurt, Hamburg, Berlijn en Düsseldorf het hardst.
De nationale luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt alleen al in juli zo'n 900 vluchten in München en Frankfurt te willen annuleren. Volgens Christine Behle, plaatsvervangend voorzitter van de raad van toezicht bij Lufthansa, wordt de situatie alleen maar erger. "De zomer zal chaotisch zijn", zei Behle tegen de Augsburger Allgemeine. Nieuwe medewerkers zijn hard nodig nu het aantal boekingen weer flink stijgt, stelde ze, maar veel voormalige medewerkers zijn vertrokken naar banen die beter betalen. "Het wordt dramatisch."
Nederlandse reizigers gebruiken vooral de luchthavens van Keulen en Düsseldorf regelmatig.
Meer uit Buitenland
LUZERN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie is teruggekeerd naar Teheran, na een achttien uur durende gespreksronde met de VS in Zwitserland. Dat melden Iraanse media. De strijdende partijen waren bijeen in een resort nabij het Zwitserse Luzern om daar de details uit te werken rond de eerder aangekondigde voorlopige overeenkomst tussen de twee landen.
26 minuten geledenKINSHASA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot boven de duizend. Zondagavond meldden de plaatselijke autoriteiten 1003 bevestigde gevallen. 254 mensen zijn aan het virus overleden.
45 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-minister van Justitie Park Sung-jae is veroordeeld tot 25 jaar cel. Dat meldt persbureau Yonhap. Dit vanwege zijn betrokkenheid bij het afkondigen van de staat van beleg door oud-president Yoon Suk-yeol eind 2024.
54 minuten geledenMANILA (ANP/RTR) - Bij een schietpartij op een school in de Filipijnen zijn drie doden gevallen. Vijf mensen raakten gewond. Dat meldt de Filipijnse politie.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.
6 uur geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaars Pakistan en Qatar melden dat de eerste ronde van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran is afgerond. In een gezamenlijke verklaring van de bemiddelaars staat dat een stappenplan overeengekomen is om binnen zestig dagen tot een definitieve vredesdeal te komen. Technische gesprekken over de deal zullen de rest van de week plaatsvinden in Zwitserland.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia gewonnen. De uitslag van meer dan 99 procent van de stembussen is inmiddels binnen en de Trump-aanhanger gaat aan kop met 49,67 procent van de stemmen.
8 uur geleden