'Geen dwangarbeid bij productie grondstoffen zonnepanelen China'
PEKING (ANP/RTR) - Er wordt geen gebruikgemaakt van dwangarbeid in de Chinese provincie Xinjiang bij de productie van grondstoffen en materialen voor zonnepanelen. Dat zegt de Chinese brancheorganisatie voor zonnepanelen, nadat de Verenigde Staten vorige week de import van die grondstoffen aan banden hadden gelegd vanwege verdenkingen van dwangarbeid.
Veel van die grondstoffen zoals polysillicium worden geproduceerd in Xinjiang en daarbij worden volgens de VS Oeigoeren ingezet als dwangarbeiders. Washington heeft nu verschillende Chinese bedrijven die actief zijn met de productie van dergelijke materialen op een zwarte lijst gezet. China wordt al jaren beschuldigd van het onderdrukken van de Oeigoerse moslimminderheid in Xinjiang. Onlangs kwam uit onderzoek van de Britse Sheffield Hallam University naar voren dat Oeigoeren dwangarbeid verrichten bij de productie van zonnepanelen.
Maar branchevereniging China Photovoltaic Industry Association verklaarde dat ze recent inspecties heeft gedaan bij productiefaciliteiten voor zonnepanelen in Xinjiang en dat de beweringen van de Amerikanen onjuist zijn. De zonnepanelenindustrie zorgt volgens de branchevereniging juist voor veel werkgelegenheid in de regio en draagt bij aan de economische ontwikkeling. De rechten van alle etnische groepen worden daarbij gerespecteerd, aldus de organisatie.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelde de Amerikaanse handelssancties tegen de zonnepanelenbedrijven al in felle bewoordingen. Eerder bestempelde Peking berichten over genocide en dwangarbeid in Xinjiang als geruchten en leugens.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
9 uur geleden