'Geen dwangarbeid bij productie grondstoffen zonnepanelen China'
PEKING (ANP/RTR) - Er wordt geen gebruikgemaakt van dwangarbeid in de Chinese provincie Xinjiang bij de productie van grondstoffen en materialen voor zonnepanelen. Dat zegt de Chinese brancheorganisatie voor zonnepanelen, nadat de Verenigde Staten vorige week de import van die grondstoffen aan banden hadden gelegd vanwege verdenkingen van dwangarbeid.
Veel van die grondstoffen zoals polysillicium worden geproduceerd in Xinjiang en daarbij worden volgens de VS Oeigoeren ingezet als dwangarbeiders. Washington heeft nu verschillende Chinese bedrijven die actief zijn met de productie van dergelijke materialen op een zwarte lijst gezet. China wordt al jaren beschuldigd van het onderdrukken van de Oeigoerse moslimminderheid in Xinjiang. Onlangs kwam uit onderzoek van de Britse Sheffield Hallam University naar voren dat Oeigoeren dwangarbeid verrichten bij de productie van zonnepanelen.
Maar branchevereniging China Photovoltaic Industry Association verklaarde dat ze recent inspecties heeft gedaan bij productiefaciliteiten voor zonnepanelen in Xinjiang en dat de beweringen van de Amerikanen onjuist zijn. De zonnepanelenindustrie zorgt volgens de branchevereniging juist voor veel werkgelegenheid in de regio en draagt bij aan de economische ontwikkeling. De rechten van alle etnische groepen worden daarbij gerespecteerd, aldus de organisatie.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelde de Amerikaanse handelssancties tegen de zonnepanelenbedrijven al in felle bewoordingen. Eerder bestempelde Peking berichten over genocide en dwangarbeid in Xinjiang als geruchten en leugens.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
10 uur geleden