Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Geen dwangarbeid bij productie grondstoffen zonnepanelen China'

'Geen dwangarbeid bij productie grondstoffen zonnepanelen China'

PEKING (ANP/RTR) - Er wordt geen gebruikgemaakt van dwangarbeid in de Chinese provincie Xinjiang bij de productie van grondstoffen en materialen voor zonnepanelen. Dat zegt de Chinese brancheorganisatie voor zonnepanelen, nadat de Verenigde Staten vorige week de import van die grondstoffen aan banden hadden gelegd vanwege verdenkingen van dwangarbeid.

Veel van die grondstoffen zoals polysillicium worden geproduceerd in Xinjiang en daarbij worden volgens de VS Oeigoeren ingezet als dwangarbeiders. Washington heeft nu verschillende Chinese bedrijven die actief zijn met de productie van dergelijke materialen op een zwarte lijst gezet. China wordt al jaren beschuldigd van het onderdrukken van de Oeigoerse moslimminderheid in Xinjiang. Onlangs kwam uit onderzoek van de Britse Sheffield Hallam University naar voren dat Oeigoeren dwangarbeid verrichten bij de productie van zonnepanelen.

Maar branchevereniging China Photovoltaic Industry Association verklaarde dat ze recent inspecties heeft gedaan bij productiefaciliteiten voor zonnepanelen in Xinjiang en dat de beweringen van de Amerikanen onjuist zijn. De zonnepanelenindustrie zorgt volgens de branchevereniging juist voor veel werkgelegenheid in de regio en draagt bij aan de economische ontwikkeling. De rechten van alle etnische groepen worden daarbij gerespecteerd, aldus de organisatie.

Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelde de Amerikaanse handelssancties tegen de zonnepanelenbedrijven al in felle bewoordingen. Eerder bestempelde Peking berichten over genocide en dwangarbeid in Xinjiang als geruchten en leugens.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

9 minuten geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

13 minuten geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

1 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

3 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

4 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

6 uur geleden