Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne

Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne

KIEV (ANP/DPA) - In de crisis rond Oekraïne geeft Duitsland de Oost-Europese buren van Rusland niet de gevraagde wapens, maar wel financiële steun. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz kwam tijdens zijn eerste bezoek aan Oekraïne met 150 miljoen euro krediet over de brug. Eerder was ook al 150 miljoen toegezegd, die versneld wordt overgemaakt.

De Duitse regeringsleider was in de Oekraïense hoofdstad Kiev om solidariteit te betonen met Oekraïne in het conflict met de Russen, die een enorme troepenmacht aan de grens hebben opgebouwd. "Duitsland staat heel dicht aan jullie kant", zei Scholz tegen de Oekraïners. Maar het Duitse nee tegen wapenleveranties bleef overeind. Wel wordt onderzocht of het Duitse leger zogenoemd niet-dodelijk materieel kan leveren, zoals nachtkijkers en apparatuur om mijnen op te ruimen.

Scholz ontmoet dinsdag de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij riep Moskou opnieuw op om "duidelijke stappen" te zetten om de spanning te verminderen. Hij waarschuwde, zoals onlangs de Amerikaanse president Joe Biden, voor "ernstige gevolgen" bij een Russische invasie van Oekraïne. De kanselier zette alvast een stap richting Moskou door duidelijk te maken dat een toetreding van Oekraïne tot de NAVO momenteel niet op de agenda staat. De Russen zijn faliekant tegen een Oekraïens lidmaatschap.

Het is "een beetje merkwaardig om te constateren dat de Russische regering iets dat praktisch niet op de agenda staat tot onderwerp van grote politieke problemen maakt", aldus Scholz.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

1 uur geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

2 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

2 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

6 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

7 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

11 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

13 uur geleden