Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne

Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne

KIEV (ANP/DPA) - In de crisis rond Oekraïne geeft Duitsland de Oost-Europese buren van Rusland niet de gevraagde wapens, maar wel financiële steun. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz kwam tijdens zijn eerste bezoek aan Oekraïne met 150 miljoen euro krediet over de brug. Eerder was ook al 150 miljoen toegezegd, die versneld wordt overgemaakt.

De Duitse regeringsleider was in de Oekraïense hoofdstad Kiev om solidariteit te betonen met Oekraïne in het conflict met de Russen, die een enorme troepenmacht aan de grens hebben opgebouwd. "Duitsland staat heel dicht aan jullie kant", zei Scholz tegen de Oekraïners. Maar het Duitse nee tegen wapenleveranties bleef overeind. Wel wordt onderzocht of het Duitse leger zogenoemd niet-dodelijk materieel kan leveren, zoals nachtkijkers en apparatuur om mijnen op te ruimen.

Scholz ontmoet dinsdag de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij riep Moskou opnieuw op om "duidelijke stappen" te zetten om de spanning te verminderen. Hij waarschuwde, zoals onlangs de Amerikaanse president Joe Biden, voor "ernstige gevolgen" bij een Russische invasie van Oekraïne. De kanselier zette alvast een stap richting Moskou door duidelijk te maken dat een toetreding van Oekraïne tot de NAVO momenteel niet op de agenda staat. De Russen zijn faliekant tegen een Oekraïens lidmaatschap.

Het is "een beetje merkwaardig om te constateren dat de Russische regering iets dat praktisch niet op de agenda staat tot onderwerp van grote politieke problemen maakt", aldus Scholz.

Meer uit Buitenland

VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

7 minuten geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

22 minuten geleden
NY Times: Israël ontmoedigde Amerikaanse aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.

25 minuten geleden
Trump komt met initiatief om zorgkosten burger omlaag te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.

1 uur geleden
Topfiguur Hamas gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza

DEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.

1 uur geleden
Weer prominent lid Britse conservatieven naar partij Farage

LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.

2 uur geleden
Vierde motie van wantrouwen tegen Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.

2 uur geleden