Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne
KIEV (ANP/DPA) - In de crisis rond Oekraïne geeft Duitsland de Oost-Europese buren van Rusland niet de gevraagde wapens, maar wel financiële steun. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz kwam tijdens zijn eerste bezoek aan Oekraïne met 150 miljoen euro krediet over de brug. Eerder was ook al 150 miljoen toegezegd, die versneld wordt overgemaakt.
De Duitse regeringsleider was in de Oekraïense hoofdstad Kiev om solidariteit te betonen met Oekraïne in het conflict met de Russen, die een enorme troepenmacht aan de grens hebben opgebouwd. "Duitsland staat heel dicht aan jullie kant", zei Scholz tegen de Oekraïners. Maar het Duitse nee tegen wapenleveranties bleef overeind. Wel wordt onderzocht of het Duitse leger zogenoemd niet-dodelijk materieel kan leveren, zoals nachtkijkers en apparatuur om mijnen op te ruimen.
Scholz ontmoet dinsdag de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij riep Moskou opnieuw op om "duidelijke stappen" te zetten om de spanning te verminderen. Hij waarschuwde, zoals onlangs de Amerikaanse president Joe Biden, voor "ernstige gevolgen" bij een Russische invasie van Oekraïne. De kanselier zette alvast een stap richting Moskou door duidelijk te maken dat een toetreding van Oekraïne tot de NAVO momenteel niet op de agenda staat. De Russen zijn faliekant tegen een Oekraïens lidmaatschap.
Het is "een beetje merkwaardig om te constateren dat de Russische regering iets dat praktisch niet op de agenda staat tot onderwerp van grote politieke problemen maakt", aldus Scholz.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
8 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
8 uur geleden