Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne

Geen Duitse wapens maar geld voor Oekraïne

KIEV (ANP/DPA) - In de crisis rond Oekraïne geeft Duitsland de Oost-Europese buren van Rusland niet de gevraagde wapens, maar wel financiële steun. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz kwam tijdens zijn eerste bezoek aan Oekraïne met 150 miljoen euro krediet over de brug. Eerder was ook al 150 miljoen toegezegd, die versneld wordt overgemaakt.

De Duitse regeringsleider was in de Oekraïense hoofdstad Kiev om solidariteit te betonen met Oekraïne in het conflict met de Russen, die een enorme troepenmacht aan de grens hebben opgebouwd. "Duitsland staat heel dicht aan jullie kant", zei Scholz tegen de Oekraïners. Maar het Duitse nee tegen wapenleveranties bleef overeind. Wel wordt onderzocht of het Duitse leger zogenoemd niet-dodelijk materieel kan leveren, zoals nachtkijkers en apparatuur om mijnen op te ruimen.

Scholz ontmoet dinsdag de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij riep Moskou opnieuw op om "duidelijke stappen" te zetten om de spanning te verminderen. Hij waarschuwde, zoals onlangs de Amerikaanse president Joe Biden, voor "ernstige gevolgen" bij een Russische invasie van Oekraïne. De kanselier zette alvast een stap richting Moskou door duidelijk te maken dat een toetreding van Oekraïne tot de NAVO momenteel niet op de agenda staat. De Russen zijn faliekant tegen een Oekraïens lidmaatschap.

Het is "een beetje merkwaardig om te constateren dat de Russische regering iets dat praktisch niet op de agenda staat tot onderwerp van grote politieke problemen maakt", aldus Scholz.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio.

12 minuten geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

2 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

4 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

6 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

7 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

8 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

9 uur geleden