Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen doorstart voor failliete winkelketen Bristol in Nederland

Geen doorstart voor failliete winkelketen Bristol in Nederland

EINDHOVEN (ANP) - Het failliete Nederlandse deel van schoenenwinkelketen Bristol maakt geen doorstart. Dit melden curatoren Dagmar Dielissen-Breukers en Dirk de Jong.

Bristol werd in Nederland vorige maand failliet verklaard. Dielissen-Breukers zei enkele dagen later dat meerdere partijen interesse hadden getoond in een doorstart met de Nederlandse onderdelen van de Belgische schoenenwinkelketen.

Maar alle partijen zijn volgens de curatoren afgehaakt omdat Bristol meerdere keren een uitverkoop hield en een deel van de personeels- en huurovereenkomsten al was beëindigd. "Het was niet meer de onderneming die het ooit was en dan wordt een overname lastig", zegt De Jong.

Uitverkoop

De Nederlandse winkels waren al dicht en een deel van de voorraden is los verkocht, aldus Dielissen-Breukers. De ongeveer vijftig overgebleven winkels in Nederland worden volgens haar zo snel mogelijk opgeleverd aan de verhuurders. Bij de keten werkten ongeveer 350 mensen.

Bristol hield volgens De Jong al veel uitverkopen om schulden af te lossen voordat de keten failliet ging. Marketingtopvrouw Lore Vanaudenhove van moederbedrijf Euro Shoe Group gaf eind juli al aan dat die opbrengsten niet genoeg zouden zijn om alle schulden af te lossen. Het faillissement van Bristol in Nederland was een automatisch gevolg ervan, zei ze daarbij.

Belgische doorstart

Eerder deze maand openden de curatoren ook nog zeven Nederlandse vestigingen van Bristol voor een faillissementsuitverkoop. Daarmee leek de kans al kleiner op een volledige doorstart van de winkelketen in Nederland.

Euro Shoe Group vroeg het bankroet voor Bristol in Nederland aan nadat geen overnemer was gevonden voor de Nederlandse winkels. Het moederbedrijf had al een aantal jaar last van problemen, zoals de nasleep van de coronacrisis, gestegen huur- en energiekosten en de afgenomen koopkracht van consumenten. Eind mei vroeg het bedrijf een vorm van uitstel van betaling aan in België. Daarmee was het tijdelijk beschermd tegen schuldeisers.

In België maakt Bristol wel een gedeeltelijke doorstart. Daar namen vier ondernemers een aantal winkels over. De Franse schoenenketen Chaussea heeft 62 Bristol-vestigingen en enkele medewerkers van het hoofdkantoor overgenomen. De andere drie partijen nemen twaalf winkels over.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

2 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

5 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

5 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

7 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

7 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

8 uur geleden