Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen doorstart voor failliete winkelketen Bristol in Nederland

Geen doorstart voor failliete winkelketen Bristol in Nederland

EINDHOVEN (ANP) - Het failliete Nederlandse deel van schoenenwinkelketen Bristol maakt geen doorstart. Dit melden curatoren Dagmar Dielissen-Breukers en Dirk de Jong.

Bristol werd in Nederland vorige maand failliet verklaard. Dielissen-Breukers zei enkele dagen later dat meerdere partijen interesse hadden getoond in een doorstart met de Nederlandse onderdelen van de Belgische schoenenwinkelketen.

Maar alle partijen zijn volgens de curatoren afgehaakt omdat Bristol meerdere keren een uitverkoop hield en een deel van de personeels- en huurovereenkomsten al was beëindigd. "Het was niet meer de onderneming die het ooit was en dan wordt een overname lastig", zegt De Jong.

Uitverkoop

De Nederlandse winkels waren al dicht en een deel van de voorraden is los verkocht, aldus Dielissen-Breukers. De ongeveer vijftig overgebleven winkels in Nederland worden volgens haar zo snel mogelijk opgeleverd aan de verhuurders. Bij de keten werkten ongeveer 350 mensen.

Bristol hield volgens De Jong al veel uitverkopen om schulden af te lossen voordat de keten failliet ging. Marketingtopvrouw Lore Vanaudenhove van moederbedrijf Euro Shoe Group gaf eind juli al aan dat die opbrengsten niet genoeg zouden zijn om alle schulden af te lossen. Het faillissement van Bristol in Nederland was een automatisch gevolg ervan, zei ze daarbij.

Belgische doorstart

Eerder deze maand openden de curatoren ook nog zeven Nederlandse vestigingen van Bristol voor een faillissementsuitverkoop. Daarmee leek de kans al kleiner op een volledige doorstart van de winkelketen in Nederland.

Euro Shoe Group vroeg het bankroet voor Bristol in Nederland aan nadat geen overnemer was gevonden voor de Nederlandse winkels. Het moederbedrijf had al een aantal jaar last van problemen, zoals de nasleep van de coronacrisis, gestegen huur- en energiekosten en de afgenomen koopkracht van consumenten. Eind mei vroeg het bedrijf een vorm van uitstel van betaling aan in België. Daarmee was het tijdelijk beschermd tegen schuldeisers.

In België maakt Bristol wel een gedeeltelijke doorstart. Daar namen vier ondernemers een aantal winkels over. De Franse schoenenketen Chaussea heeft 62 Bristol-vestigingen en enkele medewerkers van het hoofdkantoor overgenomen. De andere drie partijen nemen twaalf winkels over.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

37 minuten geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

39 minuten geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

3 uur geleden