Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen doorbraak bij topoverleg met Russen over Oekraïne-crisis

Geen doorbraak bij topoverleg met Russen over Oekraïne-crisis

WENEN (ANP/AFP) - Ook bij het jongste topoverleg over de spanningen rond het Oost-Europese Oekraïne is geen doorbraak te melden. Het Westen vreest een inval door het buurland Rusland, maar volgens Moskou is er niets aan de hand. De Russen eisen wel veiligheidsgaranties, zoals een einde aan de uitbreiding van de NAVO richting oosten.

Na crisisberaad tussen Russen en Amerikanen in Genève en tussen de Russen en de NAVO in Brussel was donderdag de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking (OVSE) in Wenen de schouwplaats. Het was de derde poging in een week van "intens diplomatiek ballet", zo melden waarnemers, om het conflict over Oekraïne te bezweren.

De OVSE benadrukte de "urgentie" om de dialoog over veiligheid in Europa nieuw leven in te blazen. "De situatie in de regio is levensgevaarlijk. Het is absoluut noodzakelijk om via diplomatieke weg een manier te vinden om de escalatie een halt toe te roepen en het vertrouwen, de transparantie en de samenwerking te herstellen", zei secretaris-generaal Helga Schmid.

De OVSE van 57 landen geldt als het grootste veiligheidsorgaan ter wereld, ontstaan in de Koude Oorlog tussen Amerikanen en de voormalige Sovjetunie. Volgens lidstaat Polen "lijkt het erop dat het oorlogsrisico in het OVSE-gebied in de afgelopen 30 jaar nog nooit zo groot is geweest. Een grote uitdaging voor de organisatie die juist tot doel heeft oorlog uit Europa te bannen."

Meer uit Buitenland

Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten. Op het strand kwamen mensen bijeen om slachtoffers te herdenken.

31 minuten geleden
Bijna miljoen ontheemden door grensconflict Cambodja en Thailand

PHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.

2 uur geleden
Nationale herdenkingsdag voor slachtoffers Bondi Beach begonnen

SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.

7 uur geleden
VS onderscheppen opnieuw olietanker voor Venezolaanse kust

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.

8 uur geleden
Leger Israël doodt twee Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.

10 uur geleden
Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

13 uur geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

14 uur geleden