'Geen deal over productieverlaging tussen OPEC en Rusland'
WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft geen deal kunnen sluiten met Rusland over een verdere verlaging van de olieproductie om zo de olieprijzen te stutten. Dat meldden afgevaardigden van de OPEC vanuit Wenen. De prijzen zijn door de uitbraak van het nieuwe coronavirus flink ingezakt.
Donderdag werd nog bekend dat de landen van de OPEC de productie met 1,5 miljoen vaten per dag zouden verlagen. Vrijdag werden gesprekken gevoerd met partners van het kartel, in het bijzonder Rusland. Moskou zou niet bereid zijn mee te doen met een productieverlaging waar Saudi-Arabië, als belangrijkste lid van de OPEC, op aandringt.
Rusland zou het nog te vroeg vinden voor verdere stappen en wil eerst afwachten wat de impact van het coronavirus op de oliemarkt op termijn wordt. Het is nog onduidelijk of de OPEC-landen nu doorzetten met hun eigen productieverlaging.
Olieprijzen
Eind deze maand loopt een bestaande productieverlaging van de OPEC en bondgenoten als Rusland, een alliantie met de naam OPEC+, van 2,1 miljoen vaten per dag af. Zij werken al sinds 2016 samen met het beperken van de productie om zo de prijzen aan te jagen. Het is nu de vraag of deze overeenkomst verlengd gaat worden. Als die niet wordt verlengd, kunnen OPEC-leden en niet-leden juist hun olieproductie weer gaan opvoeren.
De olieprijzen gingen verder omlaag door het nieuws. De prijs van een vat Amerikaanse olie kelderde vrijdagmiddag 6,7 procent tot 42,82 dollar en Brentolie werd 6,4 procent goedkoper op 46,82 dollar per vat. Sinds januari zijn de olieprijzen met een derde gedaald. Door het coronavirus wordt de wereldwijde economie en het vliegverkeer geraakt en dat drukt samen met het grote aanbod op de oliemarkt op de prijzen. Die liggen nu op het laagste niveau in bijna drie jaar.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
42 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
5 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
5 uur geleden