Geen Dakar Rally voor De Rooy om coronacrisis
SON EN BREUGEL (ANP) - Trucker Gerard de Rooy doet komend jaar opnieuw niet mee aan de Dakar Rally. De 40-jarige Brabander, tweevoudig winnaar van de befaamde rally, moet als gevolg van de coronacrisis ingrijpende maatregelen nemen binnen zijn team. De Rooy verkoopt drie van de vijf rallytrucks.
"De coronacrisis komt hard binnen, zowel bij ons bedrijf als bij onze partners, en dwingt ons de plannen voor de nabije toekomst drastisch bij te stellen", zegt De Rooy, die dit jaar vanwege een hernia niet kon meedoen aan 'Dakar'. "Onder normale omstandigheden hadden we gewoon met vijf trucks aan de start gestaan van de Dakar 2021. Maar de coronacrisis zorgt voor zoveel onzekerheid - niet alleen wat de evenementen betreft, ook zakelijk en financieel - dat we prioriteiten moeten stellen en beslissingen moeten nemen."
De Rooy was in 2012 en 2016 de beste bij de trucks in de Dakar Rally. Hij trad daarmee in de voetsporen van zijn vader Jan, die in 1987 zegevierde in 'Dakar'. De Iveco's van Team De Rooy streden in de rally jarenlang met de Russische Kamaz-trucks om de winst.
Afgeslankte vorm
Vader en zoon De Rooy beheren een transportbedrijf. Als gevolg van de financiële crisis die de coronapandemie met zich meebrengt, schroeft het bedrijf de sponsoring aan het rallyteam terug. Drie trucks moeten daarom worden verkocht.
"Twee nieuwe Powerstars houden we zelf", zegt De Rooy. "Die komen beschikbaar voor huur of lease, zoals de afgelopen jaren ook al het geval was. Daarmee kan Team De Rooy in afgeslankte vorm meedoen aan rally’s. We zijn daarover in gesprek met een aantal coureurs. Door deze trucks zelf te houden, blijven ook de mogelijkheden voor de toekomst open. Team De Rooy houdt niet op te bestaan."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
6 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geleden