Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen concrete signalen over misstanden porno, wel nader onderzoek

Geen concrete signalen over misstanden porno, wel nader onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse autoriteiten zien na een eerste inventarisatie "geen concrete signalen" over misstanden bij de productie van porno in ons land. Minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz zei dat tijdens een debat in de Tweede Kamer. Ze zegt wel de zorgen van Kamerleden hierover te delen. Daarom komt er een nadere verkenning, waarbij ook het ministerie van Sociale Zaken wordt betrokken, aldus de minister.

De eerste inventarisatie is bij politie en justitie gedaan, naar aanleiding van een grootschalig onderzoek in Frankrijk. Daarin kwam naar voren dat misbruik, seks met minderjarigen, verkrachting en andere vormen van geweld wijdverbreid zijn in de Franse porno-industrie. CDA en SGP vrezen dat de situatie in Nederland net zo erbarmelijk is. Ze pleiten naar aanleiding hiervan voor strengere controles en een hardere aanpak van daders.

Yeşilgöz zegt dat in de nadere verkenning ook zeker contact wordt opgenomen met de Fransen. Ze verwacht de Kamer begin volgend jaar te informeren over alle uitkomsten.

Totaalverbod

De SGP zou het liefst een totaalverbod willen op de porno-industrie. Andere partijen van links tot rechts willen dat misstanden worden aangepakt. Kamerlid Mirjam Bikker van de ChristenUnie zou daarnaast graag zien dat de minister kijkt naar het verhogen van de minimumleeftijd van mensen die in pornofilms meedoen. Die ligt nu op achttien jaar. Ook maakt ze zich zorgen over de impact van gewelddadige porno op jongeren die dat zien. Anne Kuik van het CDA deelt die zorg. Zij benadrukt dat voorkomen moet worden dat "geweld wordt genormaliseerd".

De minister is het met de Kamerleden eens dat beter moet worden voorkomen dat minderjarigen in aanraking komen met "schadelijke content". Het is nu heel makkelijk voor kinderen om daar toch bij te komen, omdat online amper controle op leeftijd is.

Kamerlid Hanneke van der Werf (D66) deelt de verontwaardiging over misstanden in de porno, maar ze waarschuwt dat door de nadruk hierop de indruk zou kunnen ontstaan dat seksueel misbruik een soort "exotische dreiging" zou zijn. Terwijl de meeste daders juist heel dicht bij de slachtoffers staan, aldus Van der Werf. Vaak gaat het om familieleden. "Juist over dat taboe moeten we meer spreken." Met name onder jongeren die slachtoffer worden van misbruik ziet het D66-Kamerlid dat zij het vaak moeilijk vinden om erover te praten. Ze zou graag zien dat de drempel daarvoor omlaag gaat. Als voorbeeld wees ze op speciale centra voor slachtoffers van seksueel geweld in Vlaanderen. De slachtoffers kunnen daar bovendien met voorrang psychische hulp krijgen.

Meer uit Binnenland

Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

49 minuten geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

3 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

5 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

6 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

6 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

8 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

9 uur geleden