Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen concrete signalen over misstanden porno, wel nader onderzoek

Geen concrete signalen over misstanden porno, wel nader onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse autoriteiten zien na een eerste inventarisatie "geen concrete signalen" over misstanden bij de productie van porno in ons land. Minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz zei dat tijdens een debat in de Tweede Kamer. Ze zegt wel de zorgen van Kamerleden hierover te delen. Daarom komt er een nadere verkenning, waarbij ook het ministerie van Sociale Zaken wordt betrokken, aldus de minister.

De eerste inventarisatie is bij politie en justitie gedaan, naar aanleiding van een grootschalig onderzoek in Frankrijk. Daarin kwam naar voren dat misbruik, seks met minderjarigen, verkrachting en andere vormen van geweld wijdverbreid zijn in de Franse porno-industrie. CDA en SGP vrezen dat de situatie in Nederland net zo erbarmelijk is. Ze pleiten naar aanleiding hiervan voor strengere controles en een hardere aanpak van daders.

Yeşilgöz zegt dat in de nadere verkenning ook zeker contact wordt opgenomen met de Fransen. Ze verwacht de Kamer begin volgend jaar te informeren over alle uitkomsten.

Totaalverbod

De SGP zou het liefst een totaalverbod willen op de porno-industrie. Andere partijen van links tot rechts willen dat misstanden worden aangepakt. Kamerlid Mirjam Bikker van de ChristenUnie zou daarnaast graag zien dat de minister kijkt naar het verhogen van de minimumleeftijd van mensen die in pornofilms meedoen. Die ligt nu op achttien jaar. Ook maakt ze zich zorgen over de impact van gewelddadige porno op jongeren die dat zien. Anne Kuik van het CDA deelt die zorg. Zij benadrukt dat voorkomen moet worden dat "geweld wordt genormaliseerd".

De minister is het met de Kamerleden eens dat beter moet worden voorkomen dat minderjarigen in aanraking komen met "schadelijke content". Het is nu heel makkelijk voor kinderen om daar toch bij te komen, omdat online amper controle op leeftijd is.

Kamerlid Hanneke van der Werf (D66) deelt de verontwaardiging over misstanden in de porno, maar ze waarschuwt dat door de nadruk hierop de indruk zou kunnen ontstaan dat seksueel misbruik een soort "exotische dreiging" zou zijn. Terwijl de meeste daders juist heel dicht bij de slachtoffers staan, aldus Van der Werf. Vaak gaat het om familieleden. "Juist over dat taboe moeten we meer spreken." Met name onder jongeren die slachtoffer worden van misbruik ziet het D66-Kamerlid dat zij het vaak moeilijk vinden om erover te praten. Ze zou graag zien dat de drempel daarvoor omlaag gaat. Als voorbeeld wees ze op speciale centra voor slachtoffers van seksueel geweld in Vlaanderen. De slachtoffers kunnen daar bovendien met voorrang psychische hulp krijgen.

Meer uit Binnenland

Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

21 minuten geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

7 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

11 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

12 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

12 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

17 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

17 uur geleden