Geen Champions League en Europa League volgende week
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft alle wedstrijden van komende week in de Champions League en Europa League afgelast vanwege het coronavirus. Het gaat om de returns in de achtste finales. Ook de loting voor de kwartfinales, die voor 20 maart op het programma stond, is uitgesteld.
Twee returns in de Champions League, Juventus - Olympique Lyon en Manchester City - Real Madrid, werden donderdag al van het programma gehaald omdat de selecties van 'Juve' en Real in quarantaine zitten. Bij de Italiaanse voetbalclub is verdediger Daniele Rugani besmet met het coronavirus. De spelers van Real Madrid zitten uit voorzorg thuis omdat een speler van de basketbaltak van hun club besmet is.
Deze week werden nog wel vier returns in de achtste finales van de Champions League gespeeld. Atalanta, RB Leipzig, Atlético Madrid en Paris Saint-Germain verzekerden zich van een plek bij de laatste acht. Het is echter de vraag of de Champions League dit seizoen kan worden afgemaakt. Vrijwel alle nationale competities in Europa zijn voor een paar weken stilgelegd vanwege het rondwarende coronavirus.
Crisisoverleg
De UEFA voert dinsdag via een videoverbinding crisisoverleg met vertegenwoordigers van alle 55 landen die bij de bond zijn aangesloten. Ze bespreken dan hoe het verder moet met het voetbal in Europa. Komende zomer staat het EK op het programma, dat ter ere van het 60-jarig bestaan van het toernooi in twaalf landen wordt gespeeld. Het coronavirus heeft het Europese voetbal echter vrijwel volledig tot stilstand gebracht.
In de Europa League, het tweede Europese bekertoernooi, werd donderdag de heenronde van de achtste finales gespeeld. Twee wedstrijden (Sevilla - AS Roma en Internazionale - Getafe) gingen niet door.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
9 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
35 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
9 uur geleden