Geen breuken voor Vuelta-uitvaller Roglic
ARACENA (ANP) - Primoz Roglic heeft bij zijn val dinsdag in de Ronde van Spanje geen breuken opgelopen. Dat meldde Addy Engels, ploegleider van wielerploeg Jumbo-Visma, woensdag voor de start van de zeventiende etappe. "De scans van deze ochtend lieten geen breuken zien. Er is wel sprake van veel kneuzingen en wonden", aldus Engels, wiens kopman de ronde heeft verlaten. "Daarover bestond geen enkele twijfel."
Roglic, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won, stond tweede in het klassement achter de Belg Remco Evenepoel.
Roglic ging dinsdag kort voor de finish van de zestiende rit onderuit. Nog steeds is niet duidelijk hoe dat kwam. Mogelijk raakte de Sloveen het achterwiel van de Brit Fred Wright. "Ik weet het niet. Primoz weet het ook niet precies. Je ziet op de beelden ook geen bruuske beweging, Het ziet ernaar uit dat er sprake is van een ongelukkig race-incident."
Teleurgesteld
Engels vertelde dat Roglic enorm teleurgesteld was. "Gisteren was hij aanvankelijk bijna niet aanspreekbaar. Het is enorm balen. Wij waren klaar om nog een week te vechten en het Evenepoel zo moeilijk mogelijk te maken. We zagen nog kansen en het begon gisteren meteen goed. Het is bizar en onwerkelijk om te zien dat iets wat bijna niet kan - tijd pakken in zo'n rit - lukte en dat het dan in de laatste 100 meter misgaat. Het is een enorme klap."
Niet bekend is hoe lang het herstel van de renner gaat duren. Roglic moest eerder deze zomer ook al de Tour de France voortijdig verlaten. Ook toen was een valpartij de oorzaak.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
14 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
15 uur geleden