Geen breuken voor Vuelta-uitvaller Roglic
ARACENA (ANP) - Primoz Roglic heeft bij zijn val dinsdag in de Ronde van Spanje geen breuken opgelopen. Dat meldde Addy Engels, ploegleider van wielerploeg Jumbo-Visma, woensdag voor de start van de zeventiende etappe. "De scans van deze ochtend lieten geen breuken zien. Er is wel sprake van veel kneuzingen en wonden", aldus Engels, wiens kopman de ronde heeft verlaten. "Daarover bestond geen enkele twijfel."
Roglic, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won, stond tweede in het klassement achter de Belg Remco Evenepoel.
Roglic ging dinsdag kort voor de finish van de zestiende rit onderuit. Nog steeds is niet duidelijk hoe dat kwam. Mogelijk raakte de Sloveen het achterwiel van de Brit Fred Wright. "Ik weet het niet. Primoz weet het ook niet precies. Je ziet op de beelden ook geen bruuske beweging, Het ziet ernaar uit dat er sprake is van een ongelukkig race-incident."
Teleurgesteld
Engels vertelde dat Roglic enorm teleurgesteld was. "Gisteren was hij aanvankelijk bijna niet aanspreekbaar. Het is enorm balen. Wij waren klaar om nog een week te vechten en het Evenepoel zo moeilijk mogelijk te maken. We zagen nog kansen en het begon gisteren meteen goed. Het is bizar en onwerkelijk om te zien dat iets wat bijna niet kan - tijd pakken in zo'n rit - lukte en dat het dan in de laatste 100 meter misgaat. Het is een enorme klap."
Niet bekend is hoe lang het herstel van de renner gaat duren. Roglic moest eerder deze zomer ook al de Tour de France voortijdig verlaten. Ook toen was een valpartij de oorzaak.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
7 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
8 uur geleden