Geen breuken voor Vuelta-uitvaller Roglic
ARACENA (ANP) - Primoz Roglic heeft bij zijn val dinsdag in de Ronde van Spanje geen breuken opgelopen. Dat meldde Addy Engels, ploegleider van wielerploeg Jumbo-Visma, woensdag voor de start van de zeventiende etappe. "De scans van deze ochtend lieten geen breuken zien. Er is wel sprake van veel kneuzingen en wonden", aldus Engels, wiens kopman de ronde heeft verlaten. "Daarover bestond geen enkele twijfel."
Roglic, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won, stond tweede in het klassement achter de Belg Remco Evenepoel.
Roglic ging dinsdag kort voor de finish van de zestiende rit onderuit. Nog steeds is niet duidelijk hoe dat kwam. Mogelijk raakte de Sloveen het achterwiel van de Brit Fred Wright. "Ik weet het niet. Primoz weet het ook niet precies. Je ziet op de beelden ook geen bruuske beweging, Het ziet ernaar uit dat er sprake is van een ongelukkig race-incident."
Teleurgesteld
Engels vertelde dat Roglic enorm teleurgesteld was. "Gisteren was hij aanvankelijk bijna niet aanspreekbaar. Het is enorm balen. Wij waren klaar om nog een week te vechten en het Evenepoel zo moeilijk mogelijk te maken. We zagen nog kansen en het begon gisteren meteen goed. Het is bizar en onwerkelijk om te zien dat iets wat bijna niet kan - tijd pakken in zo'n rit - lukte en dat het dan in de laatste 100 meter misgaat. Het is een enorme klap."
Niet bekend is hoe lang het herstel van de renner gaat duren. Roglic moest eerder deze zomer ook al de Tour de France voortijdig verlaten. Ook toen was een valpartij de oorzaak.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op CuraƧao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
13 uur geleden