Geen boerenprotest op Lowlands, wel ruimte buiten terrein
BIDDINGHUIZEN (ANP) - Op het festivalterrein van Lowlands is er voor boeren geen ruimte om te demonstreren. Na een "goed gesprek" met boeren uit de buurt is afgesproken dat ze met twee tractoren op de hoofdroute van de campings naar de entree mogen staan, vertelt festivalbaas Eric van Eerdenburg aan het ANP. Het festival in Biddinghuizen begint vrijdag en duurt tot en met zondag.
Lowlands heeft als festival "geen mening" over de stikstofdiscussie die reden is voor de boerenprotesten, aldus Van Eerdenburg. "We zijn een platform voor discussie waarbij we iedereen wel een keer aan het woord hebben gelaten, van Jan Marijnissen tot Geert Wilders."
Volgens de festivalbaas zijn de boeren in de omgeving van het festivalterrein in Biddinghuizen "zeer vredelievende mensen" en heeft de organisatie van Lowlands "altijd een hele goede relatie" met de agrariërs gehad.
Van Eerdenburg geeft als voorbeeld van de goede verstandhouding dat er op Lowlands ook lokale goederen worden verkocht. Zo worden de frietjes bijvoorbeeld gemaakt van aardappelen van McCain uit Lelystad en is het voedselbedrijf Flevofood op het festival te vinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verdiep je eens in de Holocaust, is de boodschap van een overheidscampagne die deze week van start gaat. Dit is te zien op posters en in advertenties en te horen in radiospotjes. Holocausteducatie is volgens Eddo Verdoner, de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding, een belangrijke manier om antisemitisme tegen te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft sinds 1 oktober 2025 al ruim 105 miljoen kilo zout op de wegen gestrooid. Vorig jaar stond de teller rond 8 januari op zo'n 40 miljoen kilo. Van die 105 miljoen kilo is 75 miljoen kilo sinds 1 januari 2026 uitgestrooid. Dat heeft Rijkswaterstaat becijferd. Oorzaak: uiteraard het winterweer.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Noah was in 2025 opnieuw de populairste babynaam voor jongens. Meisjes werden het vaakst Noor genoemd, meldt de Sociale Verzekeringsbank (SVB). Voor het zevende jaar op rij staat Noah bovenaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donderdagochtend zijn er aanzienlijk minder storingen op het spoor dan de afgelopen dagen door het winterse weer. Een NS-woordvoerder licht toe dat op de hogesnelheidslijn geen treinen rijden tussen Rotterdam Centraal en Breda omdat werkzaamheden daar uitlopen. In de reisapp is te zien dat dit tot ongeveer 07.45 uur duurt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht annuleert vanwege het winterweer ook de tentamens die donderdag en vrijdag zouden worden gehouden. Colleges op locatie gaan de rest van de week niet door, maar zijn online als dat mogelijk is.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
19 uur geleden