Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen boerenprotest op Lowlands, wel ruimte buiten terrein

Geen boerenprotest op Lowlands, wel ruimte buiten terrein

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Op het festivalterrein van Lowlands is er voor boeren geen ruimte om te demonstreren. Na een "goed gesprek" met boeren uit de buurt is afgesproken dat ze met twee tractoren op de hoofdroute van de campings naar de entree mogen staan, vertelt festivalbaas Eric van Eerdenburg aan het ANP. Het festival in Biddinghuizen begint vrijdag en duurt tot en met zondag.

Lowlands heeft als festival "geen mening" over de stikstofdiscussie die reden is voor de boerenprotesten, aldus Van Eerdenburg. "We zijn een platform voor discussie waarbij we iedereen wel een keer aan het woord hebben gelaten, van Jan Marijnissen tot Geert Wilders."

Volgens de festivalbaas zijn de boeren in de omgeving van het festivalterrein in Biddinghuizen "zeer vredelievende mensen" en heeft de organisatie van Lowlands "altijd een hele goede relatie" met de agrariƫrs gehad.

Van Eerdenburg geeft als voorbeeld van de goede verstandhouding dat er op Lowlands ook lokale goederen worden verkocht. Zo worden de frietjes bijvoorbeeld gemaakt van aardappelen van McCain uit Lelystad en is het voedselbedrijf Flevofood op het festival te vinden.

Meer uit Binnenland

Zes minderjarigen nog vast voor rellen Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Van de verdachten die nog vastzitten voor de rellen zaterdag in Den Haag zijn er zes minderjarig. Dat laat hoofdcommissaris Karin Krukkert in het programma Nieuwsuur weten. Volgens Krukkert kwamen de aangehouden mensen uit heel het land en varieerde de leeftijd tussen de zestien en zestig jaar.

1 uur geleden
Burgemeester Capelle: doodgeschoten verdachte is 15-jarige jongen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De zondag door de politie doodgeschoten verdachte is een 15-jarige jongen. Dat schrijft burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel. Veel mensen, onder wie jonge kinderen, waren zondagmiddag getuige van de dodelijke schietpartij bij een McDonald's in de Zuid-Hollandse gemeente.

2 uur geleden
Politie: gedode verdachte Capelle is meermalen gewaarschuwd

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.

3 uur geleden
Vuurwapen gevonden bij door politie doodgeschoten verdachte

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.

4 uur geleden
Slachtofferhulp voor aanwezigen na schietpartij bij McDonald's

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.

5 uur geleden
Politie schiet verdachte dood in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.

6 uur geleden
Astronomische herfst begint wisselvallig en koel

HOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.

8 uur geleden