Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen biedingen bij veiling beroemde villa Aung San Suu Kyi

Geen biedingen bij veiling beroemde villa Aung San Suu Kyi

YANGON (ANP) - De veiling van de beroemde villa van de vastgezette Myanmarese oud-leider Aung San Suu Kyi is mislukt. Volgens de BBC zijn er geen biedingen uitgebracht. De startprijs lag op 315 miljard kyat (138 miljoen euro).

Suu Kyi zit al drie jaar in de gevangenis na een coup van het leger. Ze had geen toestemming gegeven voor de veiling en haar advocaten probeerden de verkoop tegen te houden. De BBC meldt dat alleen journalisten, regeringsfunctionarissen en undercoverpolitie aanwezig waren bij de veiling voor het huis in Yangon.

Het afgezette regeringshoofd groeide op in de villa en keerde er in 1988 terug om voor haar zieke moeder te zorgen. Het huis werd beroemd toen Suu Kyi een jaar later door de junta onder huisarrest werd geplaatst in de villa. Ze richtte het in als het hoofdkwartier van haar nieuwe politieke partij, waarmee ze streed voor democratie in Myanmar, het toenmalige Birma. Suu Kyi zat tijdens drie periodes in totaal vijftien jaar vast in de villa.

Nobelprijs voor de Vrede

Gedurende haar huisarrest won ze in 1990 overweldigend de verkiezingen en kreeg ze in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede toegekend. In 2009, twee weken voordat haar tweede periode van huisarrest zou aflopen, kreeg ze onaangekondigd bezoek van de Amerikaanse burger John William Yettaw. Hij zwom het meer van haar tuin over om haar te kunnen zien. Omdat bezoek niet was toegestaan, kreeg Suu Kyi nog eens achttien maanden huisarrest.

In de periodes dat ze vrij was, kwamen vaak grote groepen Myanmarezen naar de villa om Suu Kyi toespraken te horen geven. Ze ontving ook wereldleiders als de Amerikaanse president Barack Obama in haar tuin. Vanaf 2012 zat Suu Kyi in het parlement en verbleef ze vaker in haar huis in de hoofdstad Naypyidaw. In 2016 won ze opnieuw de verkiezingen en werd ze hoofd van de regering.

Meer uit Buitenland

Zelensky: VS willen nog voor de zomer einde aan oorlog

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.

2 uur geleden
Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

2 uur geleden
NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

3 uur geleden
Oekraïne meldt opnieuw aanvallen op stroomvoorziening

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.

4 uur geleden
Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

8 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

8 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

8 uur geleden