Geen bezwaar tegen benoeming Elderson bij bestuursraad ECB
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De bestuursraad van de Europese Centrale Bank (ECB) heeft geen bezwaar tegen de voorgestelde benoeming van de Nederlander Frank Elderson in het bestuur van de toezichthouder. Dat meldde de ECB in een verklaring.
Volgens de ECB heeft Elderson, die momenteel een van de directeuren van De Nederlandsche Bank (DNB) is, voldoende ervaring in huis om de functie te vervullen. Daarbij wordt onder meer gewezen op de staat van dienst van Elderson op het gebied van monetaire zaken en bankkwesties.
Elderson werd begin oktober als kandidaat-bestuurder naar voren geschoven. Hij werkt sinds 1999 bij DNB. De jurist is sinds 1 juli 2011 als een van de directeuren onder meer verantwoordelijk voor het toezicht op banken en voor juridische zaken.
Als hij wordt benoemd is hij de eerste Nederlander in het ECB-bestuur na Wim Duisenberg. Die werd in 1998 de eerste president van de Europese Centrale Bank en bleef aan tot in 2003.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag voorzichtig begonnen aan de tweede helft van 2026. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars in het afgelopen kwartaal, die volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. Na de over het algemeen sterke bedrijfsresultaten in het eerste kwartaal kijken beleggers nu uit naar de resultaten over het tweede kwartaal, die in de komende weken naar buiten komen.
30 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit neemt de Duitse branchegenoot wellyou over voor 52 miljoen euro in contanten. Wellyou heeft 41 clubs, hoofdzakelijk in het noorden van Duitsland, met ongeveer 110.000 leden.
35 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Huishoudens hebben tijdens de afgelopen hittegolf flink meer stroom verbruikt dan op koelere dagen door het gebruik van ventilatoren en airco's en doordat koelkasten harder moesten werken. Dat meldt energieleverancier Essent. In de avond was er zelfs een piek van 50 procent meer stroomverbruik. Dat is volgens Essent vooral te verklaren door airconditioners, omdat er daar de afgelopen jaren veel van zijn geïnstalleerd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nederlandse fabrikanten hebben in juni veel nieuwe bestellingen binnengekregen en produceerden daarom ook meer, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie komt dat deels doordat klanten voorraden aanlegden om prijsstijgingen voor te zijn, maar ook de snelle groei van AI helpt de Nederlandse industrie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van 2026 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen en een groei van het aantal banen, en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld verder toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in mei met 2,9 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume was 2,3 procent hoger.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van 2026 met 0,2 procent gegroeid ten opzichte van het vierde kwartaal van 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets hoger uit dan eerder gemeld.
2 uur geleden