Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen bezwaar Europese Commissie overname Talpa door RTL zonder tv

Geen bezwaar Europese Commissie overname Talpa door RTL zonder tv

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen bezwaar tegen de overname van Talpa Network door RTL Group als het gaat om bedrijfsonderdelen die niet tot de audiovisuele (av) en tv-activiteiten behoren. Volgens een woordvoerster van het dagelijks EU-bestuur ligt de beslissing over goedkeuring van de overname van de av/tv-onderdelen bij de Nederlandse toezichthouder, de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

Het dagelijks EU-bestuur onderzocht alleen of de overname van de IT- en digitale activiteiten van het bedrijf van John de Mol de concurrentie op de markt zou verstoren. Dat is volgens de commissie niet het geval.

Talpa Network is het concern achter tv- en radiozenders als SBS 6, Net5, Veronica en Radio 538 maar heeft ook verschillende onlineplatforms, zoals de veilingsites slajeslag.nl en vakantieveilingen.nl. Ook geeft het tijdschriften als de LINDA. en games uit. RTL Group is de grootste Europese exploitant van commerciële radio- en televisiestations, actief in elf landen.

ACM

ACM doet al onderzoek naar de gevolgen van de fusieplannen van RTL Nederland en Talpa Network voor adverteerders en producenten van televisieprogramma’s. Uit een eerste studie bleek volgens de toezichthouder dat de samensmelting van de twee grote mediaorganisaties negatieve gevolgen kan hebben voor de concurrentie in het Nederlands medialandschap. In een nog lopend vervolgonderzoek wordt onder meer gekeken naar de gevolgen voor adverteerders en voor producenten van televisieprogramma’s.

Om het fusieplan door te kunnen zetten is goedkeuring nodig van de ACM. Het resultaat van het onderzoek wordt vermoedelijk na de zomer verwacht.

Meer uit Financieel

Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 4 procent omhoog.

19 minuten geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

53 minuten geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

56 minuten geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Softwarebedrijf Bird wil chatdienstverlener CM.com overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

10 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

11 uur geleden