'Geen bewijs voor verloren of gewijzigde stembiljetten'
WASHINGTON (ANP) - "Er is geen bewijs dat een stemsysteem stemmen heeft verwijderd of is kwijtgeraakt." Dat zeggen verschillende verantwoordelijken voor de verkiezingsinfrastructuur in de Verenigde Staten in een gezamenlijk statement.
In het schrijven op de website van het officiële Agentschap voor Cyberveiligheid en Veiligheid van de Infrastructuur (CISA) staat dat de presidentsverkiezingen van 3 november "de veiligste in de Amerikaanse geschiedenis" zijn geweest.
Volgens president Donald Trump en de Republikeinen is er grootschalige fraude gepleegd bij de verkiezingen. De verantwoordelijken spreken dat in het statement tegen en roepen op tot vertrouwen in het Amerikaanse kiessysteem. "Hoewel we weten dat er veel ongegronde beweringen zijn en mogelijkheden om verkeerde informatie te verspreiden over het verloop van onze verkiezingen, kunnen we u verzekeren dat we het grootste vertrouwen hebben in de veiligheid en integriteit van onze verkiezingen, en dat zou u ook moeten doen."
Elke stem kan indien nodig herteld worden, schrijven ze. "Het proces maakt het mogelijk vergissingen en fouten te detecteren en te corrigeren. Er is geen bewijs dat een stemsysteem stemmen heeft verwijderd of is kwijtgeraakt, stemmen heeft veranderd, of op welke manier ook gecompromitteerd is geraakt."
De verklaring kwam uren nadat Trump een bewering had geretweet dat een maker van verkiezingsapparatuur 2,7 miljoen stemmen, die landelijk voor Trump waren uitgebracht, zou hebben gewist en honderdduizenden zou hebben veranderd in stemmen voor Biden in Pennsylvania en ander staten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
4 uur geleden