Geen bewijs lekken dossier viervoudige moord
ENSCHEDE (ANP) - De Rijksrecherche heeft geen aanwijzingen gevonden dat er gelekt is uit het politiedossier over de viervoudige moord in een growshop in Enschede vorig jaar. Het onderzoek is daarom gestopt, is maandag gemeld.
Na de moorden vorig jaar november, verschenen details uit het onderzoek in de media. Daarom volgde een onderzoek naar mogelijke schending van de geheimhouding, gericht op de politie, het Openbaar Ministerie en de rechtspraak. Echter, de kring van mensen die bij verschillende informatie kon komen is zo groot, dat niet duidelijk is wie er zou hebben gelekt. "Het onderzoek heeft geen aanknopingspunten opgeleverd die tot een verdachte van lekken van informatie kan leiden", staat in een verklaring.
De vier slachtoffers, onder wie de eigenaar van de growshop, waren van dichtbij doodgeschoten. Dat gebeurde november vorig jaar in een pand aan de Van Leeuwenhoekstraat in Enschede. Reden voor de liquidaties is mogelijk een ruzie in de hennepwereld. De van oorsprong uit Servië afkomstige Camil A. (58) en zijn zoons Dejan (32) en Denis (31) worden verdacht van de moorden. Zij zitten in de cel. De rechtszaak zal naar verwachting volgend voorjaar inhoudelijk worden behandeld.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
12 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
22 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden