
Geen betaald voetbal tot en met 31 maart
ZEIST (ANP) - De wedstrijden in het betaald voetbal zijn tot en met 31 maart uit het programma gehaald. Dat is het gevolg van de maatregel van het kabinet om tot eind deze maand alle evenementen met meer dan honderd mensen te schrappen. De KNVB heeft de maatregel bevestigd.
Voor de eredivisie heeft de maatregel betrekking op twee speelrondes. De 27e speelronde zou van 13 tot en met 15 maart plaatsvinden, de 28e van 20 tot en met 22 maart. Op zondag 22 maart zou de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax gespeeld worden.
Formeel zouden de wedstrijden ook zonder toeschouwers gespeeld kunnen worden. "Het uitgangspunt is dat we met publiek willen spelen zolang dat kan. Dat is nog mogelijk als we de wedstrijden van maart naar achteren verschuiven", meldt een woordvoerder van de KNVB.
Ook in veel andere landen werd de voetbalcompetitie stilgelegd, waaronder in Spanje en Italië.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dani de Wit kan de komende weken niet voor FC Utrecht uitkomen. De aanvallende middenvelder heeft zondag een voetblessure opgelopen tijdens een duel met Sparta Rotterdam en moet voorlopig rust houden.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft zijn selectie van Curaçao verder versterkt. De ervaren bondscoach heeft zeven nieuwe spelers opgeroepen, onder wie Riechedly Bazoer, Shurandy Sambo, Tahith Chong en Tommy St. Jago.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De jeugdteams van Vitesse nemen komend seizoen deel aan de KNVB-competities. Dit is de uitkomst van overleggen tussen de KNVB en Vitesse, die volgden na de intrekking van de proflicentie van de club. Vitesse laat weten dat trainers, spelers en ouders snel worden bijgepraat.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse komt dit seizoen niet in actie bij de amateurs. Dat heeft de Arnhemse voetbalclub in een verklaring aan het ANP laten weten. Of de club volgend seizoen met het eerste team wel de gang naar de amateurs maakt, is nu nog niet duidelijk.
11 uur geleden