Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen besluit EU-leiders financiering meer concurrentiekracht

Geen besluit EU-leiders financiering meer concurrentiekracht

BOEDAPEST (ANP) - De EU-leiders staan vierkant achter de noodzaak de Europese concurrentiekracht te vergroten, maar de vraag hoe de aanzienlijke investeringen die hiervoor nodig zijn gefinancierd moeten worden, hebben zij geparkeerd. Daarover zijn de meningen tussen de 27 EU-lidstaten te verdeeld, zo blijkt na afloop van de informele top van de EU-regeringsleiders in Boedapest.

Er moet een "meerjarig financieel kader" (geldpot) komen en er is zowel publiek als privaat geld nodig, om de Europese economie een oppepper te geven en concurrerender te maken. De EU blijft "werken aan de invoering van nieuwe eigen middelen" om dit mogelijk te maken, maar in de gezamenlijke slotverklaring wordt daar niet verder op ingegaan.

Eerder is in Europa gesproken over de uitgifte van gemeenschappelijke obligaties, ook wel eurobonds genoemd. In ieder geval Nederland is daar fel op tegen. Nederland wil evenmin iets weten van een ruimer EU-budget, benadrukte premier Dick Schoof vrijdag voor het begin van de top.

Innovatiekloof

Het dichten van de innovatiekloof die de EU heeft met "onze mondiale concurrenten" is volgens Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, de belangrijkste prioriteit. "We zijn erg goed in baanbrekend onderzoek, maar er is een tekortkoming in het omzetten van de onderzoeksresultaten in een bedrijf en het opschalen van het product op de markt in de Europese Unie", zei de politica in een persconferentie na de top.

Het moet start-ups makkelijker worden gemaakt. Het schrappen van overbodige regelgeving moet daarbij helpen, zei Von der Leyen.

De energieprijzen in Europa zijn "nog steeds structureel te hoog en moeten omlaag". Dat is een van de taken van de nieuwe Europese Commissie, zei ze.

Meer uit Financieel

Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

9 minuten geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

19 minuten geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

32 minuten geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

34 minuten geleden
Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

1 uur geleden
ACM onderzoekt vier warmteleveranciers om te hoge winsten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.

2 uur geleden
Groene belegger wil uitleg Shell over financiële risico's fossiel

AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.

2 uur geleden