
Geen banden drugshandel broer kroongetuige
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft geen aanknopingspunten kunnen vinden voor de stelling dat Reduan B., doodgeschoten in maart 2018, actief was in de cocaïnehandel. De politie heeft suggesties in die richting onderzocht die zijn gedaan door een verdachte in het grote liquidatieproces Marengo. Hij heeft verklaard dat er mogelijk andere motieven zijn geweest voor de liquidatie van B. dan tot dusver wordt aangenomen.
Het motief voor de moord is volgens justitie het feit dat Reduan B.'s broer Nabil kroongetuige is geworden in het Marengo-proces, waarin de voortvluchtige Ridouan Taghi hoofdverdachte is. Reduan zou zijn geliquideerd als wraak voor het verraad van zijn broer Nabil. 'Marengo' draait om een reeks criminele afrekeningen.
Het Openbaar Ministerie maakte woensdag gewag van het bestaan van de verklaring van de Marengo-verdachte, tijdens de strafzaak in hoger beroep tegen Shurandy S. (41). Hij is begin dit jaar veroordeeld tot twintig jaar cel voor de moord. S. weigert iets over opdrachtgevers van de liquidatie te zeggen.
Hard gewerkt
Het hof vatte het onderzoek van de politie naar de gangen van Reduan B. samen. Hij had een beletteringsbedrijf in Amsterdam-Noord. Hij heeft in 2014 met de politie te maken gehad vanwege huiselijk geweld, maar is nooit veroordeeld voor enig misdrijf.
In haar slachtofferverklaring bestreed Reduans ex-vrouw dat hij ook maar iets van doen heeft gehad met misdaad. "Hij heeft zijn hele leven hard gewerkt. Zijn bedrijf was een zeer succesvolle onderneming, met grote klanten en bekende merken. De enige schuld die Reduan had, was dat hij de broer was van de kroongetuige."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit niet uit dat het in de EU zal pleiten om de twee uiterst rechtse Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich op de Europese sanctielijst te zetten. "Ik houd de optie open", zei premier Dick Schoof in de Tweede Kamer. Hij voegde eraan toe dat het kabinet zich er binnenkort over zal buigen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meerdere Nederlandse activisten van de Global March to Gaza die woensdag vanaf Schiphol vertrokken, zijn donderdagavond weer geland op de luchthaven. Dat meldt een ANP-fotograaf ter plaatse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, meldt justitieminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Gemeenten en het Openbaar Ministerie reageren geschokt in een brief aan de demissionaire minister. Zij vrezen voor bezuinigingen, met als gevolg minder agenten op straat of die zich bezighouden met opsporing en vervolging.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballer Quincy Promes is gearresteerd in Dubai. Zijn advocaat Cem Polat bevestigde donderdag berichtgeving hierover door De Telegraaf. Verder geeft hij geen commentaar.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Een volwassen persoon is deze week overleden na een besmetting met mazelen. Het gaat om iemand die een ernstige afweerstoornis had. De patiënt was gevaccineerd, maar "we zien vaker dat bij een afweerstoornis de vaccinatie niet goed werkt", meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi komt op vrije voeten. De voorlopige hechtenis van Vito Shukrula is "met ingang van heden" opgeheven, meldt de rechtbank Amsterdam donderdag.
8 uur geleden