Geen Australian Open voor Australische tennisser De Minaur
MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft zich moeten terugtrekken voor de Australian Open. De 20-jarige De Minaur, op plek 21 de eerste Australiër op de wereldranglijst, kampt met een buikspierblessure. Hij liep die blessure vorige week op tijdens de ATP Cup en moest daardoor deze week al het toernooi van Adelaide overslaan. Een scan bracht een scheur in een buikspier aan het licht.
"Zelfs uit bed komen doet pijn", zei De Minaur, die Rafael Nadal aan het wankelen bracht op de ATP Cup. De Australische kopman liet in de halve finale tegen Spanje bij vlagen geweldig tennis zien tegen de nummer 1 van de wereld en won de eerste set, maar hij gaf de partij alsnog uit handen. Vorig jaar verloor De Minaur op de Australian Open in de derde ronde van Nadal. "Het is vreselijk om het grandslamtoernooi in eigen land te moeten missen", aldus de tennisser, die afgelopen seizoen drie ATP-titels veroverde.
Nick Kyrgios is op plek 26 van de mondiale ranglijst nu de voornaamste troef van de Australiërs bij de mannen.
Meer uit Sport
ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
54 minuten geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
18 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
20 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
1 dag geleden