Geen Australian Open voor Australische tennisser De Minaur
MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft zich moeten terugtrekken voor de Australian Open. De 20-jarige De Minaur, op plek 21 de eerste Australiƫr op de wereldranglijst, kampt met een buikspierblessure. Hij liep die blessure vorige week op tijdens de ATP Cup en moest daardoor deze week al het toernooi van Adelaide overslaan. Een scan bracht een scheur in een buikspier aan het licht.
"Zelfs uit bed komen doet pijn", zei De Minaur, die Rafael Nadal aan het wankelen bracht op de ATP Cup. De Australische kopman liet in de halve finale tegen Spanje bij vlagen geweldig tennis zien tegen de nummer 1 van de wereld en won de eerste set, maar hij gaf de partij alsnog uit handen. Vorig jaar verloor De Minaur op de Australian Open in de derde ronde van Nadal. "Het is vreselijk om het grandslamtoernooi in eigen land te moeten missen", aldus de tennisser, die afgelopen seizoen drie ATP-titels veroverde.
Nick Kyrgios is op plek 26 van de mondiale ranglijst nu de voornaamste troef van de Australiƫrs bij de mannen.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
4 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
4 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
4 uur geleden