Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Arriva-treinen op Vechtdallijnen door staking

Geen Arriva-treinen op Vechtdallijnen door staking

HEERENVEEN (ANP) - Vervoerder Arriva laat maandag op de zogeheten Vechtdallijnen, oftewel de trajecten Zwolle-Emmen en Almelo-Hardenberg, helemaal geen treinen rijden. Medewerkers van spoorbedrijf Arriva in Zuidoost-Drenthe staken namelijk vanwege een stukgelopen cao-overleg. Die actie heeft zoals verwacht dus ook gevolgen voor vervoer buiten de provinciegrens.

Arriva raadt reizigers aan ander vervoer te gebruiken. Op dinsdag rijden de treinen volgens het vervoersbedrijf weer volgens de dienstregeling. Donderdag werd er al gestaakt in Friesland, vrijdag in Groningen. In beide gevallen werden ook treinen uit omringende provincies uit de dienstregeling gehaald.

De stakers eisen onder meer 10 procent loonsverhoging en regelingen om de werkdruk te verminderen. Volgens vakbond FNV kwamen werkgevers hun afspraken meermaals niet na. Het conflict draait om een van de twee cao's in het streekvervoer, die voor zo'n 1300 werknemers van bedrijven als Qbuzz, Arriva en Keolis geldt. Deze cao staat los van de cao Openbaar Vervoer waarover vorige week nieuwe gesprekken zijn begonnen.

Meer uit Binnenland

Grote opkomst bij stemevenement met Marcouch in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft tijdens het evenement De Nachtelijke Stem in Museum Arnhem met jongeren gesproken voorafgaand aan de opening van de stembus in het museum. "Het ging fantastisch. We hadden 150 jongeren verwacht en er kwamen er zo'n 700", aldus de burgemeester.

15 minuten geleden
Eerste stembus in Castricum al geopend

CASTRICUM (ANP) - In de gemeente Castricum zijn de eerste stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen al uitgebracht. De Tuin van Kapitein Rommel opende woensdag van middernacht tot 01.00 uur de deuren voor mensen om daar hun stem uit te brengen.

16 minuten geleden
Snelheidslimiet ingesteld wegens brand in Zeeuwse Tholen

THOLEN (ANP) - In het Zeeuwse Tholen is een grote brand uitgebroken bij een autogarage. Het pand ligt direct naast de N286. Omdat de rook die is ontstaan bij de brand niet richting de weg trekt, is deze vooralsnog toegankelijk voor autoverkeer. Wel is uit voorzorg een snelheidsbeperking ingesteld, meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Eerste stembureaus voor Tweede Kamerverkiezingen geopend

DEN HAAG (ANP) - De eerste stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn geopend. In Castricum, Zwolle en Arnhem kunnen vroege vogels al terecht om een bolletje rood te kleuren. Ook de burgemeesters van deze plaatsen brengen als een van de eersten hun stem uit.

1 uur geleden
Schouten: te veel deelnemers Rotterdam Marathon, zorg onder druk

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar hebben meer hardlopers meegedaan dan was toegestaan. Dat meldt burgemeester Carola Schouten in een brief aan de gemeenteraad. Hierdoor was sprake van een "onverantwoorde situatie", aldus Schouten, die schrijft dat de organisatie "tekortgeschoten" is.

3 uur geleden
Honderden varkens dood door stalbrand in Limburgse Susteren

SUSTEREN (ANP) - Bij een stalbrand in het Limburgse Susteren zijn dinsdagavond waarschijnlijk zevenhonderd varkens omgekomen. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord zegt van dat scenario uit te gaan, omdat er geen geluid meer komt uit de brandende stal waar de dieren zijn.

6 uur geleden
Borsato verlaat bij uitzondering de rechtbank via achteruitgang

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft de rechtbank dinsdag na de zitting via de achteruitgang verlaten. De rechtbank gaf gehoor aan een verzoek van het advocatenteam van de zanger om de rechtbank niet via de hoofdingang te verlaten, waar tientallen journalisten op hem stonden te wachten.

7 uur geleden