Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Arriva-treinen op Vechtdallijnen door staking

Geen Arriva-treinen op Vechtdallijnen door staking

HEERENVEEN (ANP) - Vervoerder Arriva laat maandag op de zogeheten Vechtdallijnen, oftewel de trajecten Zwolle-Emmen en Almelo-Hardenberg, helemaal geen treinen rijden. Medewerkers van spoorbedrijf Arriva in Zuidoost-Drenthe staken namelijk vanwege een stukgelopen cao-overleg. Die actie heeft zoals verwacht dus ook gevolgen voor vervoer buiten de provinciegrens.

Arriva raadt reizigers aan ander vervoer te gebruiken. Op dinsdag rijden de treinen volgens het vervoersbedrijf weer volgens de dienstregeling. Donderdag werd er al gestaakt in Friesland, vrijdag in Groningen. In beide gevallen werden ook treinen uit omringende provincies uit de dienstregeling gehaald.

De stakers eisen onder meer 10 procent loonsverhoging en regelingen om de werkdruk te verminderen. Volgens vakbond FNV kwamen werkgevers hun afspraken meermaals niet na. Het conflict draait om een van de twee cao's in het streekvervoer, die voor zo'n 1300 werknemers van bedrijven als Qbuzz, Arriva en Keolis geldt. Deze cao staat los van de cao Openbaar Vervoer waarover vorige week nieuwe gesprekken zijn begonnen.

Meer uit Binnenland

OM ontvangt 118 aangiften na hack bij laboratorium

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.

5 minuten geleden
'Flinke stijging' aantal boetes voor appen achter het stuur

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor het vasthouden van een telefoon of ander elektronisch apparaat in de auto of op de fiets is afgelopen jaar "flink gestegen", meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In 2025 werden 248.020 boetes uitgedeeld voor zaken als appen achter het stuur.

55 minuten geleden
Meerdere mensen naar ziekenhuis na grote brand in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn meerdere personen naar het ziekenhuis vervoerd. Om hoeveel mensen het precies gaat en hoe ernstig hun verwondingen zijn, weet hij niet. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hebben ingeademd.

2 uur geleden
Zeer grote brand in Amsterdamse wijk De Pijp

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Stichting: angst om 'fout te reanimeren' remt burgerhulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

5 uur geleden
Trein ontruimd bij Woerden na brand, oorzaak onbekend

WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.

12 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

16 uur geleden