Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen andere rechter in kort geding om in Spanje vastgezette man

Geen andere rechter in kort geding om in Spanje vastgezette man

DEN HAAG (ANP) - Er komt geen nieuwe rechter in het kort geding tegen de Staat van een Nederlandse man die bijna twee maanden heeft vastgezeten in Spanje om een terrorismeverdenking. Zijn advocaat had geen vertrouwen in haar, maar volgens de wrakingskamer is geen sprake van vooringenomenheid van de rechter of schijn van partijdigheid. Het wrakingsverzoek is afgewezen.

Het vermoeden is dat de man, zonder het zelf te weten, onterecht op de zogeheten signaleringslijst is gekomen. De Tilburger, die een Marokkaanse achtergrond heeft, verbleef in Spanje op doorreis naar Marokko. Hier werd hij plotseling opgepakt. Zijn advocaat en Muslim Rights Watch, wilden dat de Staat hierover opheldering geeft en spanden een kort geding aan. De man werd dinsdag 19 september, een dag voor de zitting, op het vliegtuig naar Nederland gezet.

Het kort geding trok veel publiek. Tientallen belangstellenden hadden gehoor gegeven aan een oproep van Muslim Rights Watch Nederland om steun te komen betuigen, waardoor niet iedereen in de zittingszaal zou passen. Extra stoelen bijplaatsen bleek niet afdoende en ook een livestream met een andere zaal kwam niet van de grond. Hieruit kan geen partijdigheid van de rechter worden afgeleid, aldus de wrakingskamer.

De rechter meldde verder volgens de advocaat dat de vastgezette man inmiddels was vrijgelaten, waarmee er geen spoedeisend belang meer was voor het kort geding. "De bloedspoed is eraf", zou ze in het overleg met de advocaat hebben gezegd. Ook hieruit kan volgens de wrakingskamer geen partijdigheid van de rechter worden afgeleid. Het is niet bekend wanneer het kort geding wordt voortgezet.

Meer uit Binnenland

Boot met migranten voor kust Zeeland had geen motor meer

CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.

43 minuten geleden
Twee aanhoudingen voor schietpartij in centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.

59 minuten geleden
Nog meer winkels in Den Haag timmeren pui dicht

DEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.

3 uur geleden
Twee opvarenden migrantenboot Zeeland opgepakt voor mensensmokkel

CADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.

3 uur geleden
Man neergeschoten in centrum Rotterdam, met spoed naar ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

6 uur geleden
Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

12 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

15 uur geleden