Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen alcohol verkocht op locaties van Olympische Spelen

Geen alcohol verkocht op locaties van Olympische Spelen

TOKIO (ANP/RTR) - Er zullen geen alcoholische dranken worden verkocht op de locaties waar de Olympische Spelen plaatsvinden. Dat maakte Seiko Hashimoto, de voorzitter van het organisatiecomité, woensdag bekend. Op die manier hoopt het comité zorgen van het publiek weg te nemen of de Spelen wel "veilig" kunnen worden georganiseerd.

De alcoholverkoop in en rond Tokio is sowieso al beperkt, omdat gezondheidsfunctionarissen waarschuwen dat het vermoedelijke bijkomstige nauwe contact, luide praten en samenkomen in cafés de verspreiding van het coronavirus verder kan bevorderen. Hashimoto voegde eraan toe dat het Japanse drankenconcern Asahi Breweries, een van de grote sponsoren van de Spelen, het eens was met de beslissing.

Maandag maakte het comité bekend dat er in de stadions maximaal 10.000 toeschouwers aanwezig mogen zijn, alleen Japanse fans krijgen toegang. De Japanse premier Yoshihide Suga kan dat aantal toeschouwers echter niet garanderen, omdat het nog altijd mogelijk is dat het land opnieuw de noodtoestand moet uitroepen voordat de Spelen openen op 23 juli. Veel Japanners zijn sceptisch om de Spelen, ook zonder toeschouwers, door te laten gaan vanwege de pandemie.

Knuffelen en juichen

Meer doorgaans gebruikelijke dingen zijn tijdens de wedstrijden absoluut niet toegestaan, zo liet de organisatie verder weten. Knuffelen, juichen, het vragen om handtekeningen, alles wordt verboden. Hashimoto: "In Europa zien we nu al dat sportevenementen in complete volksfeesten veranderen. Bij ons is dat nog niet aan de orde. Japan is helaas nog niet zover."

Bij binnenkomst wordt gekeken of de toeschouwers verhoging hebben. Ook zijn ze verplicht mondmaskers te dragen en wordt met klem verzocht na afloop rechtstreeks naar huis te gaan.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

4 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

5 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

7 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

8 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

23 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden