Geen alcohol rond beladen derby tussen GA Eagles en PEC Zwolle
DEVENTER (ANP) - Toeschouwers bij de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle, zondag in de Adelaarshorst in Deventer, mogen voor en tijdens die ontmoeting geen alcohol kopen of nuttigen. Dat melden beide clubs en de gemeenten Deventer en Zwolle in een gezamenlijke verklaring.
De zogeheten IJsselderby staat aangemerkt als een hoogrisicowedstrijd. "Wij willen benadrukken dat ongewenst gedrag zoals het afsteken van vuurwerk, provocaties, vernielingen of andere vormen van wangedrag niet worden getolereerd", aldus voetbaldirecteuren en burgemeesters van Deventer en Zwolle. Ook alcoholgebruik tijdens het georganiseerde busvervoer tussen Zwolle en Deventer is niet toegestaan.
"Als dergelijke incidenten zich voordoen zullen er sancties volgen. Verloopt de derby zonder incidenten dan kan er een versoepeling plaatsvinden", beloven de partijen. "Het is ons gezamenlijke doel om aantrekkelijk voetbal in de regio te bevorderen en een positieve sfeer te creëren waarin iedereen kan genieten van de wedstrijd."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
19 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
21 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
21 uur geleden