Geen alcohol rond beladen derby tussen GA Eagles en PEC Zwolle
DEVENTER (ANP) - Toeschouwers bij de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle, zondag in de Adelaarshorst in Deventer, mogen voor en tijdens die ontmoeting geen alcohol kopen of nuttigen. Dat melden beide clubs en de gemeenten Deventer en Zwolle in een gezamenlijke verklaring.
De zogeheten IJsselderby staat aangemerkt als een hoogrisicowedstrijd. "Wij willen benadrukken dat ongewenst gedrag zoals het afsteken van vuurwerk, provocaties, vernielingen of andere vormen van wangedrag niet worden getolereerd", aldus voetbaldirecteuren en burgemeesters van Deventer en Zwolle. Ook alcoholgebruik tijdens het georganiseerde busvervoer tussen Zwolle en Deventer is niet toegestaan.
"Als dergelijke incidenten zich voordoen zullen er sancties volgen. Verloopt de derby zonder incidenten dan kan er een versoepeling plaatsvinden", beloven de partijen. "Het is ons gezamenlijke doel om aantrekkelijk voetbal in de regio te bevorderen en een positieve sfeer te creëren waarin iedereen kan genieten van de wedstrijd."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
10 uur geleden