Geen alcohol op WK 2034 in Saudi-Arabië, lhbti'ers zijn welkom
LONDEN (ANP/RTR) - Saudi-Arabië houdt voor het WK voetbal van 2034 vast aan het geldende verbod op alcohol in het land. Dat heft Khalid bin Bandar Al Saud, de ambassadeur van het land in het Verenigd Koninkrijk, laten weten. Lhbti'ers zijn volgens de ambassadeur welkom.
Wereldvoetbalbond FIFA wees het WK van 2034 toe aan het Arabische land dat als enige kandidaat was. Mensenrechtenorganisaties zoals Amnesty International en Human Rights Watch hadden kritiek op de keuze van FIFA, onder meer vanwege discriminatie, onderdrukking en uitbuiting in het land.
"Iedereen heeft zijn eigen cultuur", zei de ambassadeur tegen de Britse radiozender LBC. "We willen mensen graag welkom heten binnen de grenzen van onze cultuur, maar we willen onze cultuur niet veranderen voor andere mensen. Er kan genoeg plezier worden gemaakt zonder alcohol, het is niet 100 procent noodzakelijk en als je wilt drinken nadat je weg bent, kan dat natuurlijk, maar op het moment schenken wij geen alcohol."
'Mondiaal evenement'
Op de vraag of lhbti'ers het WK voetbal kunnen bezoeken, antwoordde de ambassadeur bevestigend. "We zullen iedereen verwelkomen in Saudi-Arabië. Het is ook geen Saudisch toernooi, maar een mondiaal evenement."
Voorafgaand aan de toewijzing had Hammad Albalawi, het hoofd van het Saudische bid, al verzekerd dat lhbti'ers welkom waren en dat hun privacy gerespecteerd zou worden door te wijzen op de miljoenen fans die in de afgelopen jaren sportevenementen in het land hebben bezocht.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.
45 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
2 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.
4 uur geleden