Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen akkoord EU-energieministers over nieuwe maatregelen

Geen akkoord EU-energieministers over nieuwe maatregelen

LUXEMBURG (ANP) - De EU-landen blijven verdeeld over de aanpak van de energiecrisis. De energieministers zijn het tijdens een ingelaste vergadering in Luxemburg niet eens geworden over nieuwe maatregelen op korte termijn. Volgens Eurocommissaris Kadri Simson (energie) is niet de manier waarop de Europese energiemarkt is geregeld het probleem van de sterk gestegen prijzen maar de uitzonderlijke, volgens haar tijdelijke, vraag tegenover onvoldoende aanbod, zei ze na afloop van een eerste werksessie.

De Europese Commissie erkent dat sommige lidstaten grote gevolgen ervaren van de prijsstijging. Daarom staat ze toe dat landen bepaalde maatregelen op nationaal niveau nemen, zoals tijdelijk de btw op energie verlagen of getroffen huishoudens en bedrijven financiële steun bieden. Volgens Simson hebben negentien landen dat al gedaan of gaan ze dat doen. Tijdens de vergadering wees minister Stef Blok op stappen die Nederland heeft genomen, zoals een voucher van 400 euro als tegemoetkoming voor de energierekening van huishoudens en kleinere bedrijven en extra geld voor energiebesparende maatregelen zoals isolatie.

Maar Blok zei ook dat de EU niet moet ingrijpen op de energiemarkt, zoals sommige landen als Spanje en Griekenland willen. De Franse regering wil bijvoorbeeld de prijs van stroom niet langer koppelen aan die van gas. Madrid oppert gas gezamenlijk in te kopen en op te slaan.

Nederland heeft samen met acht andere EU-landen waaronder Duitsland en Luxemburg, een verklaring afgegeven tegen ingrijpen. "Ẅe kunnen geen enkele maatregel steunen die strijdig is met de binnenmarkt voor gas en elektriciteit, bijvoorbeeld een ad hoc hervorming van de groothandelsmarkt voor stroom", stellen de bondgenoten. Blok zei in de vergadering dat de infrastructuur van stroomverbindingen tussen de lidstaten wel verbeterd kan worden.

Meer uit Financieel

Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

48 minuten geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

11 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

11 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

12 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

13 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

13 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

15 uur geleden