Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen akkoord bakkers en bonden over minimumloon

Geen akkoord bakkers en bonden over minimumloon

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en ambachtelijke bakkers worden het maar niet eens over het instellen van een minimumloon voor werknemers van 21 en 22 jaar. Daardoor is de eerder afgesloten cao van de sector nu gedeeltelijk van de baan. Dat melden vakbonden FNV en CNV.

De in mei afgesloten cao Bakkersbedrijf bevatte nog jeugdlonen voor 21- en 22-jarigen. Sinds juli geldt dat als een verboden vorm van leeftijdsdiscriminatie. Daarom moest de overeenkomst worden heronderhandeld, tot nu toe zonder resultaat.

Dit heeft tot gevolg dat de overeenkomst tussen bakkers en hun personeel niet algemeen bindend is verklaard door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Daardoor valt een deel van de sector tijdelijk niet onder de cao. Alleen medewerkers van bakkerijen die lid zijn van NVB en NBOV of die de cao noemen in hun arbeidscontract, volgen deze nu. Normaal gesproken geldt de cao voor 38.000 werknemers.

De vakbonden willen dat de lonen van bakkers gelijk worden getrokken door het minimale salaris van 21-jarigen zo hoog te maken als dat van 22-jarigen. De Nederlandse Brood- en banketbakkers Ondernemersvereniging (NBOV) vindt dat niet "noodzakelijk". De NBOV stelt voor dat 21- en 22-jarigen in dezelfde loontabel komen als volwassenen, maar de facto wel zo veel verdienen als ze nu doen.

Meer uit Financieel

OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt daarom nog niet beschikbaar gesteld aan gebruikers.

1 uur geleden
Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

6 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

7 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

8 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

11 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

11 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

11 uur geleden