Geen akkoord bakkers en bonden over minimumloon
UTRECHT (ANP) - De vakbonden en ambachtelijke bakkers worden het maar niet eens over het instellen van een minimumloon voor werknemers van 21 en 22 jaar. Daardoor is de eerder afgesloten cao van de sector nu gedeeltelijk van de baan. Dat melden vakbonden FNV en CNV.
De in mei afgesloten cao Bakkersbedrijf bevatte nog jeugdlonen voor 21- en 22-jarigen. Sinds juli geldt dat als een verboden vorm van leeftijdsdiscriminatie. Daarom moest de overeenkomst worden heronderhandeld, tot nu toe zonder resultaat.
Dit heeft tot gevolg dat de overeenkomst tussen bakkers en hun personeel niet algemeen bindend is verklaard door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Daardoor valt een deel van de sector tijdelijk niet onder de cao. Alleen medewerkers van bakkerijen die lid zijn van NVB en NBOV of die de cao noemen in hun arbeidscontract, volgen deze nu. Normaal gesproken geldt de cao voor 38.000 werknemers.
De vakbonden willen dat de lonen van bakkers gelijk worden getrokken door het minimale salaris van 21-jarigen zo hoog te maken als dat van 22-jarigen. De Nederlandse Brood- en banketbakkers Ondernemersvereniging (NBOV) vindt dat niet "noodzakelijk". De NBOV stelt voor dat 21- en 22-jarigen in dezelfde loontabel komen als volwassenen, maar de facto wel zo veel verdienen als ze nu doen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
9 minuten geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
6 uur geleden