Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen acties in distributiecentra Albert Heijn na cao-akkoord

Geen acties in distributiecentra Albert Heijn na cao-akkoord

UTRECHT (ANP) - De staking in de distributiecentra van Albert Heijn, waarmee eerder werd gedreigd, gaat niet door. Vakbonden CNV en FNV hebben afgelopen nacht toch een cao-akkoord bereikt met de supermarkt voor de medewerkers in de distributiecentra. Daarmee zijn de mogelijke acties vlak voor Pasen van de baan.

"Het duurde heel lang voordat Albert Heijn ook naar ons ging luisteren en niet meer alleen zijn eigen zin bleef doordrukken. De stakingsdreiging heeft daarbij een grote rol gespeeld. Dit resultaat leggen we met een positief stemadvies voor aan de leden", laat CNV-onderhandelaar Roel van Riezen weten in een verklaring. Volgens hem is een cao afgesproken voor één jaar. Daarin gaan de salarissen met 4,25 procent omhoog.

Albert Heijn heeft zeven distributiecentra, waar volgens de bond bij elkaar ongeveer 6000 mensen werken. Meer dan de helft is uitzendkracht. Eerder deze week zaten de cao-onderhandelingen volgens FNV nog "muurvast". Die bond waarschuwde toen ook al voor mogelijke lege schappen bij Albert Heijn als er binnenkort gestaakt zou worden.

"Het waren stevige onderhandelingen maar we zijn tevreden met het resultaat", reageert FNV-bestuurder Levin Zühlke-van Hulzen. Hij is met name positief over de afspraak dat Albert Heijn 300 medewerkers fulltime in dienst neemt. "Dat zijn uitzendkrachten die eerder nog geen perspectief hadden op een vaste aanstelling. Nu hebben ze dat wel."

Meer uit Financieel

Frankrijk bereidt ban op Shein voor na sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".

49 minuten geleden
Aandelenbeurzen New York openen vlak, chipbedrijf AMD verliezer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.

1 uur geleden
Acties en prijsverlagingen helpen McDonald's aan omzetgroei

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.

3 uur geleden
Protestacties in Parijs bij opening eerste winkel Chinese Shein

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.

4 uur geleden
Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.

5 uur geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

5 uur geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

6 uur geleden