Geen aanhoudingen en aangiftes na Limburgse boerenblokkades A2
EIJSDEN (ANP) - Na de boerenblokkades maandag op de A2 op de grens tussen het Limburgse Eijsden en België, heeft de Nederlandse politie niemand aangehouden. Ook zijn er tot nu toe geen aangiftes binnengekomen, laat een politiewoordvoerder weten na berichtgeving van 1Limburg. Bij de woordvoerder zijn er ook "geen signalen waar we verder actie op ondernemen".
Boeren zetten met landbouwvoertuigen maandag overdag urenlang de grensovergang in beide richtingen dicht. Op een snelweg lopen of een weg dichtzetten is in principe strafbaar, aldus de politiewoordvoerder, maar in dit geval waren de blokkades op Belgisch grondgebied. En dus zou handhaving op strafbare feiten voor rekening zijn voor de politie aan de andere kant van de grens.
Voor zover bekend bij de Limburgse woordvoerder zijn er ook over de grens geen aanhoudingen of aangiftes gedaan. De Belgische politie doet geen mededelingen over eventuele aanhoudingen. Volgens Belgische media werden de boeren maandag tijdens hun actie begeleid door de politie en waren er afspraken gemaakt over wanneer de actie gestopt zou worden.
'Stapeling'
In het geval van boerenacties of een andere demonstratie is het besluit aan de driehoek (burgemeester, Openbaar Ministerie en politie) om te zorgen voor een veilige situatie of om optredend te handelen, legt de Limburgse woordvoerder uit. Een deel van de A2 werd maandag uit voorzorg voor de boerenactie afgesloten door Rijkswaterstaat. Daardoor is het onduidelijk of er strafbare feiten zijn gepleegd door actievoerders.
Boeren protesteren in binnen- en buitenland tegen in hun ogen een "stapeling van regels" waarmee ze vanuit politiek Den Haag en de Europese Unie te maken hebben. Daardoor kunnen ze naar eigen zeggen onder andere mest amper meer kwijt. De snelwegblokkade in Limburg maandag was in samenspraak met actievoerders uit Wallonië en Vlaanderen.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
10 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
12 uur geleden