Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen aanhoudingen en aangiftes na Limburgse boerenblokkades A2

Geen aanhoudingen en aangiftes na Limburgse boerenblokkades A2

EIJSDEN (ANP) - Na de boerenblokkades maandag op de A2 op de grens tussen het Limburgse Eijsden en België, heeft de Nederlandse politie niemand aangehouden. Ook zijn er tot nu toe geen aangiftes binnengekomen, laat een politiewoordvoerder weten na berichtgeving van 1Limburg. Bij de woordvoerder zijn er ook "geen signalen waar we verder actie op ondernemen".

Boeren zetten met landbouwvoertuigen maandag overdag urenlang de grensovergang in beide richtingen dicht. Op een snelweg lopen of een weg dichtzetten is in principe strafbaar, aldus de politiewoordvoerder, maar in dit geval waren de blokkades op Belgisch grondgebied. En dus zou handhaving op strafbare feiten voor rekening zijn voor de politie aan de andere kant van de grens.

Voor zover bekend bij de Limburgse woordvoerder zijn er ook over de grens geen aanhoudingen of aangiftes gedaan. De Belgische politie doet geen mededelingen over eventuele aanhoudingen. Volgens Belgische media werden de boeren maandag tijdens hun actie begeleid door de politie en waren er afspraken gemaakt over wanneer de actie gestopt zou worden.

'Stapeling'

In het geval van boerenacties of een andere demonstratie is het besluit aan de driehoek (burgemeester, Openbaar Ministerie en politie) om te zorgen voor een veilige situatie of om optredend te handelen, legt de Limburgse woordvoerder uit. Een deel van de A2 werd maandag uit voorzorg voor de boerenactie afgesloten door Rijkswaterstaat. Daardoor is het onduidelijk of er strafbare feiten zijn gepleegd door actievoerders.

Boeren protesteren in binnen- en buitenland tegen in hun ogen een "stapeling van regels" waarmee ze vanuit politiek Den Haag en de Europese Unie te maken hebben. Daardoor kunnen ze naar eigen zeggen onder andere mest amper meer kwijt. De snelwegblokkade in Limburg maandag was in samenspraak met actievoerders uit Wallonië en Vlaanderen.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

2 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

3 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

10 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

10 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

12 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

12 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

14 uur geleden