Geen aanhoudingen en aangiftes na Limburgse boerenblokkades A2
EIJSDEN (ANP) - Na de boerenblokkades maandag op de A2 op de grens tussen het Limburgse Eijsden en België, heeft de Nederlandse politie niemand aangehouden. Ook zijn er tot nu toe geen aangiftes binnengekomen, laat een politiewoordvoerder weten na berichtgeving van 1Limburg. Bij de woordvoerder zijn er ook "geen signalen waar we verder actie op ondernemen".
Boeren zetten met landbouwvoertuigen maandag overdag urenlang de grensovergang in beide richtingen dicht. Op een snelweg lopen of een weg dichtzetten is in principe strafbaar, aldus de politiewoordvoerder, maar in dit geval waren de blokkades op Belgisch grondgebied. En dus zou handhaving op strafbare feiten voor rekening zijn voor de politie aan de andere kant van de grens.
Voor zover bekend bij de Limburgse woordvoerder zijn er ook over de grens geen aanhoudingen of aangiftes gedaan. De Belgische politie doet geen mededelingen over eventuele aanhoudingen. Volgens Belgische media werden de boeren maandag tijdens hun actie begeleid door de politie en waren er afspraken gemaakt over wanneer de actie gestopt zou worden.
'Stapeling'
In het geval van boerenacties of een andere demonstratie is het besluit aan de driehoek (burgemeester, Openbaar Ministerie en politie) om te zorgen voor een veilige situatie of om optredend te handelen, legt de Limburgse woordvoerder uit. Een deel van de A2 werd maandag uit voorzorg voor de boerenactie afgesloten door Rijkswaterstaat. Daardoor is het onduidelijk of er strafbare feiten zijn gepleegd door actievoerders.
Boeren protesteren in binnen- en buitenland tegen in hun ogen een "stapeling van regels" waarmee ze vanuit politiek Den Haag en de Europese Unie te maken hebben. Daardoor kunnen ze naar eigen zeggen onder andere mest amper meer kwijt. De snelwegblokkade in Limburg maandag was in samenspraak met actievoerders uit Wallonië en Vlaanderen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Van en naar Amsterdam Centraal rijden geen treinen door de gevolgen van het winterse weer, meldt NS. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 10.45 uur. Ook tussen Utrecht en Leiden rijden geen treinen. Dit komt door een wisselstoring tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Lammenschans. Dit duurt tot ongeveer 11.45 uur.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."
2 uur geleden