Geen aangiftes van porno in Snapchatgroep kinderen
HOORN (ANP) - De politie heeft geen aangiftes of meldingen gekregen over porno in groepen voor kinderen op Snapchat. Daardoor komt er voorlopig geen onderzoek of de vermeende beelden strafbaar zijn, laat de politie in Noord-Holland dinsdag weten.
Scholen in Hoorn hadden vorige week een brief verstuurd om ouders te waarschuwen. Kinderen, ook uit groepen zeven en acht van basisscholen, zouden worden toegevoegd aan een groep op Snapchat met de naam 'dit wordt de grootste groeps-chat ooit'. Daarin zouden ze vervolgens pornobeelden te zien krijgen. Basisscholen hebben er ook met kinderen over gesproken. Leerlingen krijgen het advies meteen uit de chatgroep te stappen en er met hun ouders of verzorgers over te praten.
Volgens de politie is het voorlopig een kwestie voor scholen, ouders en hun kinderen. "Scholen hebben ouders meegegeven dat ze hun kinderen hierop moeten wijzen. Ook moeten ouders hun verantwoordelijkheid nemen door mee te kijken met hun kinderen. Daar staan we achter", laat een woordvoerster weten.
Het is nog niet bekend hoeveel kinderen daadwerkelijk zijn toegevoegd aan de groep. Het is ook niet bekend of zij porno met volwassenen te zien kregen of beelden van kindermisbruik, en of zij ook zijn aangespoord om foto's en filmpjes van zichzelf te maken. Verder is het niet duidelijk wie achter de chatgroep zitten en of hier alleen in Hoorn en omgeving voor wordt gewaarschuwd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
10 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.
4 uur geleden