Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen aangiftes van porno in Snapchatgroep kinderen

Geen aangiftes van porno in Snapchatgroep kinderen

HOORN (ANP) - De politie heeft geen aangiftes of meldingen gekregen over porno in groepen voor kinderen op Snapchat. Daardoor komt er voorlopig geen onderzoek of de vermeende beelden strafbaar zijn, laat de politie in Noord-Holland dinsdag weten.

Scholen in Hoorn hadden vorige week een brief verstuurd om ouders te waarschuwen. Kinderen, ook uit groepen zeven en acht van basisscholen, zouden worden toegevoegd aan een groep op Snapchat met de naam 'dit wordt de grootste groeps-chat ooit'. Daarin zouden ze vervolgens pornobeelden te zien krijgen. Basisscholen hebben er ook met kinderen over gesproken. Leerlingen krijgen het advies meteen uit de chatgroep te stappen en er met hun ouders of verzorgers over te praten.

Volgens de politie is het voorlopig een kwestie voor scholen, ouders en hun kinderen. "Scholen hebben ouders meegegeven dat ze hun kinderen hierop moeten wijzen. Ook moeten ouders hun verantwoordelijkheid nemen door mee te kijken met hun kinderen. Daar staan we achter", laat een woordvoerster weten.

Het is nog niet bekend hoeveel kinderen daadwerkelijk zijn toegevoegd aan de groep. Het is ook niet bekend of zij porno met volwassenen te zien kregen of beelden van kindermisbruik, en of zij ook zijn aangespoord om foto's en filmpjes van zichzelf te maken. Verder is het niet duidelijk wie achter de chatgroep zitten en of hier alleen in Hoorn en omgeving voor wordt gewaarschuwd.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

3 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

5 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

5 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

6 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

7 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

8 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

8 uur geleden