Geen aangiftes van porno in Snapchatgroep kinderen
HOORN (ANP) - De politie heeft geen aangiftes of meldingen gekregen over porno in groepen voor kinderen op Snapchat. Daardoor komt er voorlopig geen onderzoek of de vermeende beelden strafbaar zijn, laat de politie in Noord-Holland dinsdag weten.
Scholen in Hoorn hadden vorige week een brief verstuurd om ouders te waarschuwen. Kinderen, ook uit groepen zeven en acht van basisscholen, zouden worden toegevoegd aan een groep op Snapchat met de naam 'dit wordt de grootste groeps-chat ooit'. Daarin zouden ze vervolgens pornobeelden te zien krijgen. Basisscholen hebben er ook met kinderen over gesproken. Leerlingen krijgen het advies meteen uit de chatgroep te stappen en er met hun ouders of verzorgers over te praten.
Volgens de politie is het voorlopig een kwestie voor scholen, ouders en hun kinderen. "Scholen hebben ouders meegegeven dat ze hun kinderen hierop moeten wijzen. Ook moeten ouders hun verantwoordelijkheid nemen door mee te kijken met hun kinderen. Daar staan we achter", laat een woordvoerster weten.
Het is nog niet bekend hoeveel kinderen daadwerkelijk zijn toegevoegd aan de groep. Het is ook niet bekend of zij porno met volwassenen te zien kregen of beelden van kindermisbruik, en of zij ook zijn aangespoord om foto's en filmpjes van zichzelf te maken. Verder is het niet duidelijk wie achter de chatgroep zitten en of hier alleen in Hoorn en omgeving voor wordt gewaarschuwd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
4 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
5 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
13 uur geleden