Geëmotioneerde Toussaint bezwijkt onder druk in WK-finale 100 rug
DOHA (ANP) - Zwemster Kira Toussaint is in de WK-finale van de 100 meter rugslag bezweken onder de grote druk die ze zichzelf had opgelegd. De routinier wilde het voor haar onlangs overleden oma "heel graag heel goed doen", maar die drang brak haar op. "Ik ben er niet goed mee omgegaan", zei een geëmotioneerde Toussaint (29).
Met de estafettevrouwen pakte Toussaint op de openingsdag van de WK in Doha nog verrassend de wereldtitel op de 4x100 meter vrije slag, mede dankzij een sterke race van haarzelf. "Toen zat die druk ook al in mijn hoofd en ging het juist heel goed. Dus ik weet dat ik goed in vorm ben, maar dit is echt een heel langzame tijd."
Toussaint denkt dat dat verschil kan komen door het teamgevoel dat bij een estafette komt kijken. "Dan is het veel makkelijker om de druk te verdelen, omdat je weet dat je hele goede teamgenoten hebt waar je op kunt leunen. Normaal kan ik hier ook goed mee omgaan, maar nu ging het gewoon helemaal niet."
Landgenote Maaike de Waard (27) deed het in de finale iets beter dan Toussaint, met de zevende plek.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
13 uur geleden