Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedupeerden toeslagenschandaal: stop jacht op Laurentien

Gedupeerden toeslagenschandaal: stop jacht op Laurentien

DEN HAAG (ANP) - Ouders en kinderen die gedupeerd raakten in het toeslagenschandaal roepen op om "de nu gevoerde jacht op Laurentien te staken". Volgens hen wordt het herstel van gedupeerden "afgepakt".

In het AD werd prinses Laurentien, die met de Stichting (Gelijk)waardig Herstel slachtoffers helpt van het schandaal met de kinderopvangtoeslag, beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Vorige week publiceerde de krant een artikel waarin gesproken wordt over meerdere meldingen bij het ministerie van Financiën van zulk gedrag door de prinses. De Stichting (Gelijk)waardig Herstel sprak de aantijgingen tegen en had het over "lasterlijke beschuldigingen".

In een brief gericht aan "Nederland, de media en politiek" uit nu ook een groep gedupeerden van het toeslagenschandaal boosheid over de gang van zaken. "Wij ouders zijn wéér de machteloze speelbal van mensen met macht. En dus nu ook Laurentien. Als zelfs deze geduldige en vastberaden vrouw prooi wordt van doelbewuste karaktermoord, moet het sprookje wel héél duister zijn." De ouders vragen om rust en willen "samen met Laurentien deze route gewoon uitvoeren voor de ouders die dat willen".

Angst

Het beeld van Laurentien dat in het AD wordt geschetst herkennen de briefschrijvers niet. Zowel ambtenaren als de prinses hebben volgens hen allemaal "tegen de klippen op gewerkt". De ouders stellen dat het daarom dus ook "niet raar" is dat gesprekken "emotioneel, lastig en confronterend waren, zijn en zullen blijven". Ze vragen aan de media om te "stoppen met papegaaien" en aan iedereen om een 'herstelschandaal' te voorkomen. "We zijn nog steeds in de rouw. Gun ons onze rust in een zwaar proces van emotioneel en financieel herstel. Dat zou jij toch ook willen?"

De brief is ondertekend met zowel volledige namen als initialen. Volgens een van de ondertekenaars, gedupeerde Kristie Rongen, steunen nog veel meer ouders en kinderen de oproep, maar durft niet iedereen de brief te tekenen. "Omdat ze bang zijn dat het hun herstel niet ten goede komt. Daarom trekken wij de stoute schoenen aan en komen op voor alle ouders."

Meer uit Binnenland

Taskforce: meer inzet nodig tegen antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.

1 uur geleden
Aanklacht tegen verdachte moord op Lisa uitgebreid

AMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.

1 uur geleden
Dwangsom voor te vol Ter Apel opgelopen naar 3 miljoen euro

TER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.

1 uur geleden
Advocaten willen Corné H. via kort geding in tbs-kliniek krijgen

VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.

2 uur geleden
RVD: Máxima is weer beter, hervat werkzaamheden

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.

3 uur geleden
Tot in de middag code geel in het noordoosten wegens gladheid

DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.

5 uur geleden
Nederlandse Roselilah wint Grammy met nummer van Kendrick Lamar

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.

5 uur geleden