Gedupeerden toeslagenschandaal: stop jacht op Laurentien
DEN HAAG (ANP) - Ouders en kinderen die gedupeerd raakten in het toeslagenschandaal roepen op om "de nu gevoerde jacht op Laurentien te staken". Volgens hen wordt het herstel van gedupeerden "afgepakt".
In het AD werd prinses Laurentien, die met de Stichting (Gelijk)waardig Herstel slachtoffers helpt van het schandaal met de kinderopvangtoeslag, beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Vorige week publiceerde de krant een artikel waarin gesproken wordt over meerdere meldingen bij het ministerie van Financiën van zulk gedrag door de prinses. De Stichting (Gelijk)waardig Herstel sprak de aantijgingen tegen en had het over "lasterlijke beschuldigingen".
In een brief gericht aan "Nederland, de media en politiek" uit nu ook een groep gedupeerden van het toeslagenschandaal boosheid over de gang van zaken. "Wij ouders zijn wéér de machteloze speelbal van mensen met macht. En dus nu ook Laurentien. Als zelfs deze geduldige en vastberaden vrouw prooi wordt van doelbewuste karaktermoord, moet het sprookje wel héél duister zijn." De ouders vragen om rust en willen "samen met Laurentien deze route gewoon uitvoeren voor de ouders die dat willen".
Angst
Het beeld van Laurentien dat in het AD wordt geschetst herkennen de briefschrijvers niet. Zowel ambtenaren als de prinses hebben volgens hen allemaal "tegen de klippen op gewerkt". De ouders stellen dat het daarom dus ook "niet raar" is dat gesprekken "emotioneel, lastig en confronterend waren, zijn en zullen blijven". Ze vragen aan de media om te "stoppen met papegaaien" en aan iedereen om een 'herstelschandaal' te voorkomen. "We zijn nog steeds in de rouw. Gun ons onze rust in een zwaar proces van emotioneel en financieel herstel. Dat zou jij toch ook willen?"
De brief is ondertekend met zowel volledige namen als initialen. Volgens een van de ondertekenaars, gedupeerde Kristie Rongen, steunen nog veel meer ouders en kinderen de oproep, maar durft niet iedereen de brief te tekenen. "Omdat ze bang zijn dat het hun herstel niet ten goede komt. Daarom trekken wij de stoute schoenen aan en komen op voor alle ouders."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
12 uur geleden