Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedupeerden toeslagenschandaal: stop jacht op Laurentien

Gedupeerden toeslagenschandaal: stop jacht op Laurentien

DEN HAAG (ANP) - Ouders en kinderen die gedupeerd raakten in het toeslagenschandaal roepen op om "de nu gevoerde jacht op Laurentien te staken". Volgens hen wordt het herstel van gedupeerden "afgepakt".

In het AD werd prinses Laurentien, die met de Stichting (Gelijk)waardig Herstel slachtoffers helpt van het schandaal met de kinderopvangtoeslag, beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Vorige week publiceerde de krant een artikel waarin gesproken wordt over meerdere meldingen bij het ministerie van Financiën van zulk gedrag door de prinses. De Stichting (Gelijk)waardig Herstel sprak de aantijgingen tegen en had het over "lasterlijke beschuldigingen".

In een brief gericht aan "Nederland, de media en politiek" uit nu ook een groep gedupeerden van het toeslagenschandaal boosheid over de gang van zaken. "Wij ouders zijn wéér de machteloze speelbal van mensen met macht. En dus nu ook Laurentien. Als zelfs deze geduldige en vastberaden vrouw prooi wordt van doelbewuste karaktermoord, moet het sprookje wel héél duister zijn." De ouders vragen om rust en willen "samen met Laurentien deze route gewoon uitvoeren voor de ouders die dat willen".

Angst

Het beeld van Laurentien dat in het AD wordt geschetst herkennen de briefschrijvers niet. Zowel ambtenaren als de prinses hebben volgens hen allemaal "tegen de klippen op gewerkt". De ouders stellen dat het daarom dus ook "niet raar" is dat gesprekken "emotioneel, lastig en confronterend waren, zijn en zullen blijven". Ze vragen aan de media om te "stoppen met papegaaien" en aan iedereen om een 'herstelschandaal' te voorkomen. "We zijn nog steeds in de rouw. Gun ons onze rust in een zwaar proces van emotioneel en financieel herstel. Dat zou jij toch ook willen?"

De brief is ondertekend met zowel volledige namen als initialen. Volgens een van de ondertekenaars, gedupeerde Kristie Rongen, steunen nog veel meer ouders en kinderen de oproep, maar durft niet iedereen de brief te tekenen. "Omdat ze bang zijn dat het hun herstel niet ten goede komt. Daarom trekken wij de stoute schoenen aan en komen op voor alle ouders."

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

4 minuten geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

3 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

5 uur geleden