Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedupeerde Wirecard-beleggers lijden nederlaag bij Duitse rechter

Gedupeerde Wirecard-beleggers lijden nederlaag bij Duitse rechter

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers in het aan boekhoudfraude ten onder gegane Wirecard hebben geen recht op schadevergoedingen van de Duitse financieel toezichthouder Bafin. Zelfs in het geval dat Bafin blunders zou hebben gemaakt kunnen individuen de waakhond niet aansprakelijk stellen, oordeelde de rechtbank van Frankfurt.

De rechter wees vier aanklachten af van aandeelhouders van de voormalige betalingsverwerker Wirecard. Zij zeggen tussen de 3000 en 60.000 euro te hebben verloren door het faillissement van Wirecard. Het fintechbedrijf, ooit als grote belofte voor Duitse innovatie gezien, erkende in 2020 dat bijna 2 miljard aan bezittingen op zijn balans waarschijnlijk niet bestonden. Daarop viel het bedrijf om.

Het is de tweede rechtszaak tegen Bafin die gedupeerde Wirecard-beleggers verliezen. In totaal lopen er zo'n zestig zaken tegen de financieel toezichthouder, die volgens critici daadkrachtiger had kunnen optreden tegen het beursgenoteerde bedrijf.

Bafin kreeg ook kritiek omdat beleggers van de toezichthouder in 2019 een tijdlang niet mochten speculeren op een koersdaling van Wirecard, het zogeheten shortsellen. Op dat moment waren er al aanwijzingen dat Wirecard had gerommeld met de boekhouding, onder andere door publicaties van zakenkrant Financial Times. Met het verbod op shortsellen beschermde Bafin volgens critici Wirecard, in plaats van de verdenkingen tegen het bedrijf verder te onderzoeken.

Meer uit Financieel

Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.

9 minuten geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

2 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

2 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

3 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

3 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

3 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

4 uur geleden