Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedupeerde Wirecard-beleggers lijden nederlaag bij Duitse rechter

Gedupeerde Wirecard-beleggers lijden nederlaag bij Duitse rechter

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers in het aan boekhoudfraude ten onder gegane Wirecard hebben geen recht op schadevergoedingen van de Duitse financieel toezichthouder Bafin. Zelfs in het geval dat Bafin blunders zou hebben gemaakt kunnen individuen de waakhond niet aansprakelijk stellen, oordeelde de rechtbank van Frankfurt.

De rechter wees vier aanklachten af van aandeelhouders van de voormalige betalingsverwerker Wirecard. Zij zeggen tussen de 3000 en 60.000 euro te hebben verloren door het faillissement van Wirecard. Het fintechbedrijf, ooit als grote belofte voor Duitse innovatie gezien, erkende in 2020 dat bijna 2 miljard aan bezittingen op zijn balans waarschijnlijk niet bestonden. Daarop viel het bedrijf om.

Het is de tweede rechtszaak tegen Bafin die gedupeerde Wirecard-beleggers verliezen. In totaal lopen er zo'n zestig zaken tegen de financieel toezichthouder, die volgens critici daadkrachtiger had kunnen optreden tegen het beursgenoteerde bedrijf.

Bafin kreeg ook kritiek omdat beleggers van de toezichthouder in 2019 een tijdlang niet mochten speculeren op een koersdaling van Wirecard, het zogeheten shortsellen. Op dat moment waren er al aanwijzingen dat Wirecard had gerommeld met de boekhouding, onder andere door publicaties van zakenkrant Financial Times. Met het verbod op shortsellen beschermde Bafin volgens critici Wirecard, in plaats van de verdenkingen tegen het bedrijf verder te onderzoeken.

Meer uit Financieel

Trump: vertrek Fed-baas Powell kan niet snel genoeg komen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat het vertrek van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell niet snel genoeg kan komen. Volgens Trump moet de Amerikaanse centrale bank de rente verlagen. Maar Powell heeft juist gezegd dat hij daar nog mee wil wachten.

2 minuten geleden
Rechter VS noemt Google illegale monopolist met advertentietech

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google had een illegaal monopolie op twee markten voor online-advertentietechnologie, zo heeft een rechter in de Verenigde Staten geoordeeld. De uitspraak is een steun in de rug voor openbaar aanklagers, die pleiten voor het gedwongen opsplitsen van het techbedrijf.

20 minuten geleden
Lagarde waarschuwt voor grote onzekerheid door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) sluit niet uit dat de ergste impact van de handelsoorlog nog moet komen. Sommige importheffingen zijn al ingevoerd, zei ze donderdag bij de toelichting op het ECB-rentebesluit. "Maar we hebben ook het vooruitzicht van iets dat veel meer impact zou kunnen hebben."

22 minuten geleden
Peter Gillis betreurt kort geding om overname vakantieparken

HAARLEM (ANP) - Peter Gillis vindt het "jammer" hoe de zaken nu lopen rond de overname van zijn vakantieparken en snapt weinig van het tegensputteren van de koper. Dat laat hij donderdag weten na afloop van een spoedprocedure die hij had aangespannen tegen de koper van zijn Nederlandse vakantieparken. Als "volwassen mensen" zouden ze de zaak gewoon moeten afwerken, aldus de vastgoedondernemer en realityster.

23 minuten geleden
Kabinet stelt zich garant voor miljardenleningen TenneT

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt zich garant voor leningen die netbeheerder TenneT aangaat voor noodzakelijke investeringen in het Nederlandse elektriciteitsnet. Het staatsbedrijf verwacht daar de komende tien jaar zo'n 90 miljard euro voor nodig te hebben. Door de garantstelling kan TenneT dat geld goedkoper lenen op de kapitaalmarkt en is een kapitaalstorting door de Staat niet nodig.

27 minuten geleden
Koper parken Peter Gillis: financiers deal trekken zich terug

HAARLEM (ANP) - Financiers achter de overname van de Nederlandse vakantieparken van realityster Peter Gillis hebben zich teruggetrokken omdat de Belastingdienst beslag heeft gelegd op de parken. Dat stelde de koper van de vakantieparken, Taeke Dijkstra, donderdag tijdens een spoedprocedure in de rechtbank in Haarlem.

1 uur geleden
IMF gaat groeiraming sommige landen flink verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeivoorspellingen voor sommige landen volgende week flink verlagen als gevolg van de handelsoorlog. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva donderdag gezegd. Ook voorziet het fonds volgens haar in sommige landen een duidelijke toename van de inflatie.

1 uur geleden