Gedupeerde beleggers Fortis krijgen eindelijk laatste geld
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Beleggers die misleid waren in aanloop naar het omvallen van Fortis in 2008, krijgen eindelijk het laatste deel van hun vergoeding. Eigenlijk was er vier jaar geleden al een schikking tussen de Belgische verzekeraar Ageas, oftewel de erfgenaam van Fortis, en claimorganisaties. Maar het regelen van de compensatie liep daarna vertraging op omdat er veel meer schademeldingen binnenkwamen dan voorzien.
Er zijn nu nog ongeveer 279.000 beleggers die recht hebben op enige compensatie. Zij zullen eind augustus hun laatste geld krijgen. Er waren in het verleden al tussenbetalingen. Van het totale budget blijft er nog 110 miljoen euro over om te verdelen.
De schikking uit 2018 bedroeg ruim 1,3 miljard euro en was de grootste ooit tussen een Europees bedrijf en zijn beleggers. Maar door de vele schademeldingen duurde het daarna erg lang om ieders claim goed uit te zoeken. Voor enkele tientallen geschillen is de verzekeraar er nog steeds niet helemaal uit.
Slepende dossier afsluiten
Ageas heeft nu besloten het risico van de nog onopgeloste claims zelf op zich te nemen. Dat kan betekenen dat de verzekeraar uiteindelijk meer kwijt is dan de afgesproken 1,3 miljard euro. Maar Ageas sluit het slepende dossier liever af, zodat de firma zich weer volledig op de normale bedrijfsvoering kan richten.
Fortis nam in 2007 de Nederlandse delen van ABN AMRO over. De kapitaalpositie van het Belgisch-Nederlandse bank- en verzekeringsconcern was daardoor dusdanig verzwakt dat het bedrijf ten onder ging in de kredietcrisis die kort daarna losbarstte. De Nederlandse onderdelen werden eind 2008 genationaliseerd, de Belgische bankactiviteiten werden verkocht. Aandeelhouders zagen daardoor de waarde van hun bezittingen in korte tijd veel minder waard worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
2 uur geledenMAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.
4 uur geleden