Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedumpt Ballast Nedam wil werk aan stikstoffabriek graag afmaken

Gedumpt Ballast Nedam wil werk aan stikstoffabriek graag afmaken

NIEUWEGEIN (ANP) - Ballast Nedam wil zijn werkzaamheden bij de bouw van de nieuwe stikstofinstallatie in het Groningse Zuidbroek graag afmaken. Maar volgens hoofdaannemer Air Products, die het contract met de onderneming plots heeft beëindigd, is dat niet meer nodig. Dat laten de ondernemingen weten nadat er maandag zo'n 150 bouwvakkers van Ballast Nedam de toegang tot het bouwterrein was ontzegd.

Het is niet voor het eerst dat mensen van Ballast Nedam zijn tegengehouden. Dat gebeurde begin vorige week ook al. Dit tot ongenoegen van Ballast Nedam, dat als onderaannemer bij de klus betrokken is.

Air Products stelt dat Ballast Nedam bepaalde afspraken niet is nagekomen. "We begrijpen niet waarom werknemers van Ballast Nedam vandaag op de bouwplaats zijn verschenen, aangezien we hen al proactief hebben verteld dat hun contract is opgezegd en het daarom niet nodig was om naar de bouwplaats te komen."

Juridische stappen

Ballast Nedam benadrukt op zijn beurt altijd al zijn contractuele verplichtingen te zijn nagekomen. Of het bedrijf nu juridische stappen overweegt, kan een woordvoerster niet zeggen. Volgens haar wordt er nog met Air Products gepraat over een oplossing.

Ballast Nedam wijst in een verklaring wel met een beschuldigende vinger naar de hoofdaannemer. "Het project loopt aanzienlijke vertraging op door mismanagement van Air Products en het niet tijdig leveren van materieel en materialen en door fouten in het door Air Products aangeleverde ontwerp." Daar zou Ballast Nedam niets aan kunnen doen, stelt het bedrijf ook.

Het gaat om een belangrijk project dat eerder al meerdere keren vertraging opliep, onder meer als gevolg van personeelstekorten. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) zei in december nog daarover zeer ontstemd te zijn.

Stikstof

De fabriek moet geïmporteerd gas geschikt maken voor Nederlandse cv-ketels en fornuizen door de toevoeging van stikstof. Dat moet het mogelijk maken om de gaswinning in Groningen definitief te beëindigen. Inmiddels zijn de werkzaamheden voor 97 procent voltooid, maar de installatie had eigenlijk begin vorig jaar al klaar moeten zijn.

Het project werd in 2018 door Gasunie uitbesteed aan Air Products. Voor de bouw trok het Amerikaanse bedrijf vervolgens Ballast Nedam aan. Volgens Air Products zijn er inmiddels "productieve gesprekken" gevoerd met zowel de huidige als nieuwe onderaannemers om de werkzaamheden alsnog te kunnen voltooien. Later deze maand presenteert het bedrijf daarvoor nog een nieuw plan aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.

Meer uit Financieel

Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

4 minuten geleden
Nederlandse chocolademakers willen samen omzet ruim verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.

15 minuten geleden
Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

56 minuten geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

1 uur geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

2 uur geleden
Nederlandse onlinebestedingen licht gedaald naar 35,7 miljard

EDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder geld uitgegeven aan onlineaankopen. Dat bedrag zakte met 1 procent tot in totaal 35,7 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt Thuiswinkel.org in zijn jaarlijkse onderzoek naar de onlinebestedingen dat is uitgevoerd door marktonderzoeker NielsenIQ.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

9 uur geleden