Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedumpt Ballast Nedam wil werk aan stikstoffabriek graag afmaken

Gedumpt Ballast Nedam wil werk aan stikstoffabriek graag afmaken

NIEUWEGEIN (ANP) - Ballast Nedam wil zijn werkzaamheden bij de bouw van de nieuwe stikstofinstallatie in het Groningse Zuidbroek graag afmaken. Maar volgens hoofdaannemer Air Products, die het contract met de onderneming plots heeft beëindigd, is dat niet meer nodig. Dat laten de ondernemingen weten nadat er maandag zo'n 150 bouwvakkers van Ballast Nedam de toegang tot het bouwterrein was ontzegd.

Het is niet voor het eerst dat mensen van Ballast Nedam zijn tegengehouden. Dat gebeurde begin vorige week ook al. Dit tot ongenoegen van Ballast Nedam, dat als onderaannemer bij de klus betrokken is.

Air Products stelt dat Ballast Nedam bepaalde afspraken niet is nagekomen. "We begrijpen niet waarom werknemers van Ballast Nedam vandaag op de bouwplaats zijn verschenen, aangezien we hen al proactief hebben verteld dat hun contract is opgezegd en het daarom niet nodig was om naar de bouwplaats te komen."

Juridische stappen

Ballast Nedam benadrukt op zijn beurt altijd al zijn contractuele verplichtingen te zijn nagekomen. Of het bedrijf nu juridische stappen overweegt, kan een woordvoerster niet zeggen. Volgens haar wordt er nog met Air Products gepraat over een oplossing.

Ballast Nedam wijst in een verklaring wel met een beschuldigende vinger naar de hoofdaannemer. "Het project loopt aanzienlijke vertraging op door mismanagement van Air Products en het niet tijdig leveren van materieel en materialen en door fouten in het door Air Products aangeleverde ontwerp." Daar zou Ballast Nedam niets aan kunnen doen, stelt het bedrijf ook.

Het gaat om een belangrijk project dat eerder al meerdere keren vertraging opliep, onder meer als gevolg van personeelstekorten. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) zei in december nog daarover zeer ontstemd te zijn.

Stikstof

De fabriek moet geïmporteerd gas geschikt maken voor Nederlandse cv-ketels en fornuizen door de toevoeging van stikstof. Dat moet het mogelijk maken om de gaswinning in Groningen definitief te beëindigen. Inmiddels zijn de werkzaamheden voor 97 procent voltooid, maar de installatie had eigenlijk begin vorig jaar al klaar moeten zijn.

Het project werd in 2018 door Gasunie uitbesteed aan Air Products. Voor de bouw trok het Amerikaanse bedrijf vervolgens Ballast Nedam aan. Volgens Air Products zijn er inmiddels "productieve gesprekken" gevoerd met zowel de huidige als nieuwe onderaannemers om de werkzaamheden alsnog te kunnen voltooien. Later deze maand presenteert het bedrijf daarvoor nog een nieuw plan aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

7 minuten geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

13 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

6 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

17 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

17 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

19 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

21 uur geleden