Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedumpt Ballast Nedam wil werk aan stikstoffabriek graag afmaken

Gedumpt Ballast Nedam wil werk aan stikstoffabriek graag afmaken

NIEUWEGEIN (ANP) - Ballast Nedam wil zijn werkzaamheden bij de bouw van de nieuwe stikstofinstallatie in het Groningse Zuidbroek graag afmaken. Maar volgens hoofdaannemer Air Products, die het contract met de onderneming plots heeft beëindigd, is dat niet meer nodig. Dat laten de ondernemingen weten nadat er maandag zo'n 150 bouwvakkers van Ballast Nedam de toegang tot het bouwterrein was ontzegd.

Het is niet voor het eerst dat mensen van Ballast Nedam zijn tegengehouden. Dat gebeurde begin vorige week ook al. Dit tot ongenoegen van Ballast Nedam, dat als onderaannemer bij de klus betrokken is.

Air Products stelt dat Ballast Nedam bepaalde afspraken niet is nagekomen. "We begrijpen niet waarom werknemers van Ballast Nedam vandaag op de bouwplaats zijn verschenen, aangezien we hen al proactief hebben verteld dat hun contract is opgezegd en het daarom niet nodig was om naar de bouwplaats te komen."

Juridische stappen

Ballast Nedam benadrukt op zijn beurt altijd al zijn contractuele verplichtingen te zijn nagekomen. Of het bedrijf nu juridische stappen overweegt, kan een woordvoerster niet zeggen. Volgens haar wordt er nog met Air Products gepraat over een oplossing.

Ballast Nedam wijst in een verklaring wel met een beschuldigende vinger naar de hoofdaannemer. "Het project loopt aanzienlijke vertraging op door mismanagement van Air Products en het niet tijdig leveren van materieel en materialen en door fouten in het door Air Products aangeleverde ontwerp." Daar zou Ballast Nedam niets aan kunnen doen, stelt het bedrijf ook.

Het gaat om een belangrijk project dat eerder al meerdere keren vertraging opliep, onder meer als gevolg van personeelstekorten. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) zei in december nog daarover zeer ontstemd te zijn.

Stikstof

De fabriek moet geïmporteerd gas geschikt maken voor Nederlandse cv-ketels en fornuizen door de toevoeging van stikstof. Dat moet het mogelijk maken om de gaswinning in Groningen definitief te beëindigen. Inmiddels zijn de werkzaamheden voor 97 procent voltooid, maar de installatie had eigenlijk begin vorig jaar al klaar moeten zijn.

Het project werd in 2018 door Gasunie uitbesteed aan Air Products. Voor de bouw trok het Amerikaanse bedrijf vervolgens Ballast Nedam aan. Volgens Air Products zijn er inmiddels "productieve gesprekken" gevoerd met zowel de huidige als nieuwe onderaannemers om de werkzaamheden alsnog te kunnen voltooien. Later deze maand presenteert het bedrijf daarvoor nog een nieuw plan aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

2 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

2 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

6 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

6 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

7 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

8 uur geleden