Geduldige Akpom laat met twee treffers van zich horen bij Ajax
ZWOLLE (ANP) - Chuba Akpom was met twee doelpunten de gevierde man bij Ajax in de gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). "Ik was hongerig", zei de spits lachend. "Ik leef als aanvaller van doelpunten. Dus ik ben blij, al had ik er wel drie moeten maken. Dan was het minder spannend geworden."
Akpom werd vorig seizoen met 28 doelpunten voor Middlesbrough topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Ajax betaalde 12 miljoen euro voor de Britse spits, die dit seizoen vooral als invaller af en toe een kans krijgt. Ondanks zijn geringe aantal speelminuten heeft Akpom nu al negen keer gescoord in de Eredivisie.
De 28-jarige Akpom snapt dat trainer John van 't Schip het liefst Brian Brobbey als centrumspits opstelt. "Ik heb nog nooit een jongen gezien die op die leeftijd zo sterk is", zei hij. "Maar ik kan ook achter Brobbey spelen. Sterker nog, bij Middlesbrough speelde ik altijd achter de spits."
Geen opgever
Akpom is geen opgever en hij beschikt ook over een flinke dosis geduld. "Hij werkt hard en is altijd positief", erkent Van 't Schip. "Hij heeft bij ons een vijfjarig contract ondertekend en ik heb echt het gevoel dat hij in Amsterdam wil slagen. Hij heeft zijn waarde ook wel bewezen. Wat moet Ajax als Brobbey voor 70 miljoen euro vertrekt? Al heb ik liever dat Brobbey nog even blijft."
Akpom maakte zijn eerste doelpunt op aangeven van de 18-jarige Mika Godts. "Zo jong en dan al zo'n balbehandeling en dribbel. Wat een potentie", zei hij over de Belg. Akpom besliste de wedstrijd in de slotfase, na goed voorbereidend werk van Benjamin Tahirovic en de ingevallen Anton Gaaei. Het was meteen zijn laatste balcontact. "Ik kreeg kramp. Ik heb dit seizoen niet aan wedstrijden van negentig minuten kunnen wennen."
Negen treffers
Akpom speelde dit seizoen nog geen 700 minuten in de Eredivisie en heeft toch al negen keer gescoord. Gemiddeld treft hij dus binnen tachtig minuten doel. Dat zijn geen slechte cijfers, voor een spits die eigenlijk geen basisplaats heeft. In de winterstop was er belangstelling voor de Brit, maar uiteindelijk wilde Ajax niet meewerken aan een vertrek.
Akpom weet zelf niet waar de toekomst hem brengt. "Ik ben prof en weet niet wat er in de zomer met een nieuwe trainer gaat gebeuren, maar ik zie heel veel mogelijkheden voor Ajax. Ik denk dat we de komende maanden eerst alles op alles moeten zetten om toch nog met een lach de zomer in te gaan. Dat zijn we ook verplicht aan onze fans die ons ondanks resultaten die ze niet gewend zijn blijven steunen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
27 minuten geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
6 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
22 uur geleden