Geduldige Akpom laat met twee treffers van zich horen bij Ajax
ZWOLLE (ANP) - Chuba Akpom was met twee doelpunten de gevierde man bij Ajax in de gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). "Ik was hongerig", zei de spits lachend. "Ik leef als aanvaller van doelpunten. Dus ik ben blij, al had ik er wel drie moeten maken. Dan was het minder spannend geworden."
Akpom werd vorig seizoen met 28 doelpunten voor Middlesbrough topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Ajax betaalde 12 miljoen euro voor de Britse spits, die dit seizoen vooral als invaller af en toe een kans krijgt. Ondanks zijn geringe aantal speelminuten heeft Akpom nu al negen keer gescoord in de Eredivisie.
De 28-jarige Akpom snapt dat trainer John van 't Schip het liefst Brian Brobbey als centrumspits opstelt. "Ik heb nog nooit een jongen gezien die op die leeftijd zo sterk is", zei hij. "Maar ik kan ook achter Brobbey spelen. Sterker nog, bij Middlesbrough speelde ik altijd achter de spits."
Geen opgever
Akpom is geen opgever en hij beschikt ook over een flinke dosis geduld. "Hij werkt hard en is altijd positief", erkent Van 't Schip. "Hij heeft bij ons een vijfjarig contract ondertekend en ik heb echt het gevoel dat hij in Amsterdam wil slagen. Hij heeft zijn waarde ook wel bewezen. Wat moet Ajax als Brobbey voor 70 miljoen euro vertrekt? Al heb ik liever dat Brobbey nog even blijft."
Akpom maakte zijn eerste doelpunt op aangeven van de 18-jarige Mika Godts. "Zo jong en dan al zo'n balbehandeling en dribbel. Wat een potentie", zei hij over de Belg. Akpom besliste de wedstrijd in de slotfase, na goed voorbereidend werk van Benjamin Tahirovic en de ingevallen Anton Gaaei. Het was meteen zijn laatste balcontact. "Ik kreeg kramp. Ik heb dit seizoen niet aan wedstrijden van negentig minuten kunnen wennen."
Negen treffers
Akpom speelde dit seizoen nog geen 700 minuten in de Eredivisie en heeft toch al negen keer gescoord. Gemiddeld treft hij dus binnen tachtig minuten doel. Dat zijn geen slechte cijfers, voor een spits die eigenlijk geen basisplaats heeft. In de winterstop was er belangstelling voor de Brit, maar uiteindelijk wilde Ajax niet meewerken aan een vertrek.
Akpom weet zelf niet waar de toekomst hem brengt. "Ik ben prof en weet niet wat er in de zomer met een nieuwe trainer gaat gebeuren, maar ik zie heel veel mogelijkheden voor Ajax. Ik denk dat we de komende maanden eerst alles op alles moeten zetten om toch nog met een lach de zomer in te gaan. Dat zijn we ook verplicht aan onze fans die ons ondanks resultaten die ze niet gewend zijn blijven steunen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
2 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
6 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
7 uur geleden