Geduldige Akpom laat met twee treffers van zich horen bij Ajax
ZWOLLE (ANP) - Chuba Akpom was met twee doelpunten de gevierde man bij Ajax in de gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). "Ik was hongerig", zei de spits lachend. "Ik leef als aanvaller van doelpunten. Dus ik ben blij, al had ik er wel drie moeten maken. Dan was het minder spannend geworden."
Akpom werd vorig seizoen met 28 doelpunten voor Middlesbrough topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Ajax betaalde 12 miljoen euro voor de Britse spits, die dit seizoen vooral als invaller af en toe een kans krijgt. Ondanks zijn geringe aantal speelminuten heeft Akpom nu al negen keer gescoord in de Eredivisie.
De 28-jarige Akpom snapt dat trainer John van 't Schip het liefst Brian Brobbey als centrumspits opstelt. "Ik heb nog nooit een jongen gezien die op die leeftijd zo sterk is", zei hij. "Maar ik kan ook achter Brobbey spelen. Sterker nog, bij Middlesbrough speelde ik altijd achter de spits."
Geen opgever
Akpom is geen opgever en hij beschikt ook over een flinke dosis geduld. "Hij werkt hard en is altijd positief", erkent Van 't Schip. "Hij heeft bij ons een vijfjarig contract ondertekend en ik heb echt het gevoel dat hij in Amsterdam wil slagen. Hij heeft zijn waarde ook wel bewezen. Wat moet Ajax als Brobbey voor 70 miljoen euro vertrekt? Al heb ik liever dat Brobbey nog even blijft."
Akpom maakte zijn eerste doelpunt op aangeven van de 18-jarige Mika Godts. "Zo jong en dan al zo'n balbehandeling en dribbel. Wat een potentie", zei hij over de Belg. Akpom besliste de wedstrijd in de slotfase, na goed voorbereidend werk van Benjamin Tahirovic en de ingevallen Anton Gaaei. Het was meteen zijn laatste balcontact. "Ik kreeg kramp. Ik heb dit seizoen niet aan wedstrijden van negentig minuten kunnen wennen."
Negen treffers
Akpom speelde dit seizoen nog geen 700 minuten in de Eredivisie en heeft toch al negen keer gescoord. Gemiddeld treft hij dus binnen tachtig minuten doel. Dat zijn geen slechte cijfers, voor een spits die eigenlijk geen basisplaats heeft. In de winterstop was er belangstelling voor de Brit, maar uiteindelijk wilde Ajax niet meewerken aan een vertrek.
Akpom weet zelf niet waar de toekomst hem brengt. "Ik ben prof en weet niet wat er in de zomer met een nieuwe trainer gaat gebeuren, maar ik zie heel veel mogelijkheden voor Ajax. Ik denk dat we de komende maanden eerst alles op alles moeten zetten om toch nog met een lach de zomer in te gaan. Dat zijn we ook verplicht aan onze fans die ons ondanks resultaten die ze niet gewend zijn blijven steunen."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
23 uur geleden