
Geduldige Akpom laat met twee treffers van zich horen bij Ajax
ZWOLLE (ANP) - Chuba Akpom was met twee doelpunten de gevierde man bij Ajax in de gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). "Ik was hongerig", zei de spits lachend. "Ik leef als aanvaller van doelpunten. Dus ik ben blij, al had ik er wel drie moeten maken. Dan was het minder spannend geworden."
Akpom werd vorig seizoen met 28 doelpunten voor Middlesbrough topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Ajax betaalde 12 miljoen euro voor de Britse spits, die dit seizoen vooral als invaller af en toe een kans krijgt. Ondanks zijn geringe aantal speelminuten heeft Akpom nu al negen keer gescoord in de Eredivisie.
De 28-jarige Akpom snapt dat trainer John van 't Schip het liefst Brian Brobbey als centrumspits opstelt. "Ik heb nog nooit een jongen gezien die op die leeftijd zo sterk is", zei hij. "Maar ik kan ook achter Brobbey spelen. Sterker nog, bij Middlesbrough speelde ik altijd achter de spits."
Geen opgever
Akpom is geen opgever en hij beschikt ook over een flinke dosis geduld. "Hij werkt hard en is altijd positief", erkent Van 't Schip. "Hij heeft bij ons een vijfjarig contract ondertekend en ik heb echt het gevoel dat hij in Amsterdam wil slagen. Hij heeft zijn waarde ook wel bewezen. Wat moet Ajax als Brobbey voor 70 miljoen euro vertrekt? Al heb ik liever dat Brobbey nog even blijft."
Akpom maakte zijn eerste doelpunt op aangeven van de 18-jarige Mika Godts. "Zo jong en dan al zo'n balbehandeling en dribbel. Wat een potentie", zei hij over de Belg. Akpom besliste de wedstrijd in de slotfase, na goed voorbereidend werk van Benjamin Tahirovic en de ingevallen Anton Gaaei. Het was meteen zijn laatste balcontact. "Ik kreeg kramp. Ik heb dit seizoen niet aan wedstrijden van negentig minuten kunnen wennen."
Negen treffers
Akpom speelde dit seizoen nog geen 700 minuten in de Eredivisie en heeft toch al negen keer gescoord. Gemiddeld treft hij dus binnen tachtig minuten doel. Dat zijn geen slechte cijfers, voor een spits die eigenlijk geen basisplaats heeft. In de winterstop was er belangstelling voor de Brit, maar uiteindelijk wilde Ajax niet meewerken aan een vertrek.
Akpom weet zelf niet waar de toekomst hem brengt. "Ik ben prof en weet niet wat er in de zomer met een nieuwe trainer gaat gebeuren, maar ik zie heel veel mogelijkheden voor Ajax. Ik denk dat we de komende maanden eerst alles op alles moeten zetten om toch nog met een lach de zomer in te gaan. Dat zijn we ook verplicht aan onze fans die ons ondanks resultaten die ze niet gewend zijn blijven steunen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Bruno Martins Indi kon de pijnlijke nederlaag tegen Go Ahead Eagles in de finale van de KNVB-beker maar moeilijk een plek geven. "Dit komt zeker hard aan. Het is een emotionele mokerslag", vertelde de aanvoerder van AZ in de catacomben van De Kuip.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Nottingham Forest heeft door de zege bij Tottenham Hotspur de derde plaats in de Premier League heroverd. De ploeg van coach Nuno won met 2-1 in Londen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl maakte al gauw na de zenuwslopende bekerfinale tussen Go Ahead Eagles en AZ een rustige indruk. "Misschien denken mensen dat ik gek ben. Maar sorry, zo ben ik nu eenmaal", aldus de aanvoerder op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens maakte na de verloren bekerfinale tegen Go Ahead Eagles een aangeslagen indruk. "We hadden na 90 minuten verdiend de beker de lucht in moeten steken. Bij 2-0 was het klaar geweest. Dit doet heel veel pijn", sprak de trainer op een persconferentie in De Kuip.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - In Deventer is het feest losgebarsten na de overwinning van Go Ahead Eagles in de finale van de KNVB-beker. De club won in Rotterdam na strafschoppen van AZ. Direct na het laatste fluitsignaal brak er groot feest los in de binnenstad.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Paul Simonis van Go Ahead Eagles beleefde volgens eigen zeggen de meest bijzondere dag van zijn leven. Echt grandioos, zo met elkaar en met het publiek. Ze hebben dit echt verdiend", zei hij bij ESPN na de met strafschoppen gewonnen bekerfinale.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Doelman Jari De Busser van Go Ahead Eagles had geen woorden voor de bekerwinst na strafschoppen tegen AZ. "Bizar. Ik heb hier geen woorden voor. Dat had ik al niet na de halve finale tegen PSV. Dit is een jongensdroom", zei De Busser bij ESPN.
8 uur geleden