Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedoodverfde nieuwe voorzitter Europees Parlement haakt af

Gedoodverfde nieuwe voorzitter Europees Parlement haakt af

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement zit plotseling zonder zijn gedoodverfde volgende voorzitter. De Duitse christendemocraat Manfred Weber ziet af van het voorzitterschap, dat hem bij de zwaarbevochten verdeling van Brusselse topbanen in 2019 was beloofd. Dat kan de weg vrijmaken voor een Nederlandse kandidaat.

Weber was de eerste man van de christendemocratische EVP bij de Europese verkiezingen van 2019 om de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, te gaan leiden. De christendemocraten bleven de grootste partij, maar de regeringsleiders van de EU passeerden 'Spitzenkandidat' Weber vervolgens. Zij kozen voor zijn landgenote Ursula von der Leyen, op dat moment minister van Defensie, als commissievoorzitter.

Weber kreeg als troost uitzicht op het voorzitterschap van het Europees Parlement (EP). De sociaaldemocraat die daar nu de hamer zwaait, de Italiaan David Sassoli, maakt in 2022 plaats voor een christendemocraat, spraken de twee grootste politieke families met nummer drie de liberalen af.

Nieuwe kandidaat

Weber ziet daar echter van af, maakte hij woensdag bekend. De EVP zoekt nu een nieuwe kandidaat, en CDA'er Esther de Lange is volgens ingewijden een grote kanshebber. Ze is na Weber tweede in rang bij de EVP, en veel Europarlementariërs zien ook graag een vrouw als voorzitter.

Maar de christendemocraten moeten de baan eerst nog veiligstellen. Sassoli voelt er bij nader inzien weinig voor om terug te treden en voert campagne om zijn termijn te verlengen.

Meer uit Buitenland

Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

14 minuten geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

22 minuten geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

3 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

3 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

10 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

10 uur geleden