Gedoe om schuldenplafond drukt sentiment op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw gedaald. De voortdurende impasse over het Amerikaanse schuldenplafond drukte het sentiment op Wall Street. Als er geen oplossing wordt gevonden kan de Amerikaanse overheid al op 1 juni zonder geld komen te zitten, waarschuwde minister van Financiƫn Janet Yellen opnieuw. Dat kan leiden tot een duurdere staatsschuld en een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.
Behalve de nog altijd vruchteloze onderhandelingen over het schuldenplafond ging de blik ook naar de notulen van de Federal Reserve. De beleidsmakers van de centrale bank zijn op zoek naar het juiste moment om te stoppen met het verhogen van de rente, maar blijven daarvoor naar macro-economische data kijken. Daarbij zijn de centrale bankiers verdeeld en is er geen kans dat de rente op korte termijn weer verlaagd zal worden.
De Dow-Jonesindex verloor 0,8 procent tot 32.799,92 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 0,7 procent in tot 4115,24 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,6 procent, tot 12.484,16 punten.
Kwetsbaar
Regionale banken stonden opnieuw in de belangstelling. PacWest besloot een bedrijfsonderdeel te verkopen om de balans te versterken en werd 2,4 procent lager gezet. Branchegenoot Zions deelde in de malaise en daalde 1,4 procent. Regionale banken worden nog altijd als kwetsbaar gezien nadat er dit jaar al vier van die middelgrote Amerikaanse banken waren omgevallen.
Warenhuisketen Kohl's steeg 7,5 procent. Het winkelconcern wist afgelopen kwartaal tegen de verwachting in toch winst te boeken. Ook handhaafde het winkelbedrijf zijn prognoses voor het gehele boekjaar. De nieuwe topman Tom Kingsbury verklaarde daarbij voortgang te boeken met de kostenmaatregelen en het beheer van de voorraden.
Huizenbouwer
De resultaten van huizenbouwer Toll Brothers vielen in de smaak. Ook verklaarde het bedrijf dat de aantrekkende vraag naar huizen zich heeft voortgezet in het huidige kwartaal. Het aandeel klom 2,1 procent.
Ook Palo Alto Networks behoorde tot de stijgers met een winst van bijna 8 procent. Het cybersecuritybedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht en rekent ook dit kwartaal op meer winst.
De euro was 1,0753 dollar waard, tegen 1,0759 dollar bij de slotbel in Europa. De olieprijzen gingen omhoog nadat de Saudische olieminister hintte op verdere productieverlagingen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 73,97 dollar. De prijs van een vat Brentolie steeg 1,6 procent tot 78,08 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
4 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 430 miljoen euro opgehaald in een financieringsronde bij bestaande investeerders. Het grootste deel van dat bedrag is bestemd voor uitbreiding in Duitsland, waar Picnic onder meer wil investeren in distributiecentra.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil een nieuwe terminal bouwen, omdat de grootste luchthaven van het land te krap dreigt te worden voor het grote aantal passagiers. Het maakt deel uit van plannen waarbij het vliegveld tot 2035 een bedrag van 10 miljard euro investeert.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is vrijdag gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld staat sinds het bereiken van een recordniveau van meer dan 126.000 dollar (ongeveer 109.000 euro) in oktober al onder druk. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder de 86.000 dollar.
2 uur geleden