Gedoe om schuldenplafond drukt sentiment op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw gedaald. De voortdurende impasse over het Amerikaanse schuldenplafond drukte het sentiment op Wall Street. Als er geen oplossing wordt gevonden kan de Amerikaanse overheid al op 1 juni zonder geld komen te zitten, waarschuwde minister van Financiën Janet Yellen opnieuw. Dat kan leiden tot een duurdere staatsschuld en een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.
Behalve de nog altijd vruchteloze onderhandelingen over het schuldenplafond ging de blik ook naar de notulen van de Federal Reserve. De beleidsmakers van de centrale bank zijn op zoek naar het juiste moment om te stoppen met het verhogen van de rente, maar blijven daarvoor naar macro-economische data kijken. Daarbij zijn de centrale bankiers verdeeld en is er geen kans dat de rente op korte termijn weer verlaagd zal worden.
De Dow-Jonesindex verloor 0,8 procent tot 32.799,92 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 0,7 procent in tot 4115,24 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,6 procent, tot 12.484,16 punten.
Kwetsbaar
Regionale banken stonden opnieuw in de belangstelling. PacWest besloot een bedrijfsonderdeel te verkopen om de balans te versterken en werd 2,4 procent lager gezet. Branchegenoot Zions deelde in de malaise en daalde 1,4 procent. Regionale banken worden nog altijd als kwetsbaar gezien nadat er dit jaar al vier van die middelgrote Amerikaanse banken waren omgevallen.
Warenhuisketen Kohl's steeg 7,5 procent. Het winkelconcern wist afgelopen kwartaal tegen de verwachting in toch winst te boeken. Ook handhaafde het winkelbedrijf zijn prognoses voor het gehele boekjaar. De nieuwe topman Tom Kingsbury verklaarde daarbij voortgang te boeken met de kostenmaatregelen en het beheer van de voorraden.
Huizenbouwer
De resultaten van huizenbouwer Toll Brothers vielen in de smaak. Ook verklaarde het bedrijf dat de aantrekkende vraag naar huizen zich heeft voortgezet in het huidige kwartaal. Het aandeel klom 2,1 procent.
Ook Palo Alto Networks behoorde tot de stijgers met een winst van bijna 8 procent. Het cybersecuritybedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht en rekent ook dit kwartaal op meer winst.
De euro was 1,0753 dollar waard, tegen 1,0759 dollar bij de slotbel in Europa. De olieprijzen gingen omhoog nadat de Saudische olieminister hintte op verdere productieverlagingen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 73,97 dollar. De prijs van een vat Brentolie steeg 1,6 procent tot 78,08 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
5 uur geleden