Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedoe om schuldenplafond drukt sentiment op Wall Street

Gedoe om schuldenplafond drukt sentiment op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw gedaald. De voortdurende impasse over het Amerikaanse schuldenplafond drukte het sentiment op Wall Street. Als er geen oplossing wordt gevonden kan de Amerikaanse overheid al op 1 juni zonder geld komen te zitten, waarschuwde minister van Financiën Janet Yellen opnieuw. Dat kan leiden tot een duurdere staatsschuld en een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.

Behalve de nog altijd vruchteloze onderhandelingen over het schuldenplafond ging de blik ook naar de notulen van de Federal Reserve. De beleidsmakers van de centrale bank zijn op zoek naar het juiste moment om te stoppen met het verhogen van de rente, maar blijven daarvoor naar macro-economische data kijken. Daarbij zijn de centrale bankiers verdeeld en is er geen kans dat de rente op korte termijn weer verlaagd zal worden.

De Dow-Jonesindex verloor 0,8 procent tot 32.799,92 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 0,7 procent in tot 4115,24 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,6 procent, tot 12.484,16 punten.

Kwetsbaar

Regionale banken stonden opnieuw in de belangstelling. PacWest besloot een bedrijfsonderdeel te verkopen om de balans te versterken en werd 2,4 procent lager gezet. Branchegenoot Zions deelde in de malaise en daalde 1,4 procent. Regionale banken worden nog altijd als kwetsbaar gezien nadat er dit jaar al vier van die middelgrote Amerikaanse banken waren omgevallen.

Warenhuisketen Kohl's steeg 7,5 procent. Het winkelconcern wist afgelopen kwartaal tegen de verwachting in toch winst te boeken. Ook handhaafde het winkelbedrijf zijn prognoses voor het gehele boekjaar. De nieuwe topman Tom Kingsbury verklaarde daarbij voortgang te boeken met de kostenmaatregelen en het beheer van de voorraden.

Huizenbouwer

De resultaten van huizenbouwer Toll Brothers vielen in de smaak. Ook verklaarde het bedrijf dat de aantrekkende vraag naar huizen zich heeft voortgezet in het huidige kwartaal. Het aandeel klom 2,1 procent.

Ook Palo Alto Networks behoorde tot de stijgers met een winst van bijna 8 procent. Het cybersecuritybedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht en rekent ook dit kwartaal op meer winst.

De euro was 1,0753 dollar waard, tegen 1,0759 dollar bij de slotbel in Europa. De olieprijzen gingen omhoog nadat de Saudische olieminister hintte op verdere productieverlagingen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 73,97 dollar. De prijs van een vat Brentolie steeg 1,6 procent tot 78,08 dollar.

Meer uit Financieel

VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

12 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

14 uur geleden
Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

15 uur geleden
FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

18 uur geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

1 dag geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

1 dag geleden