Gedode loodgieter was suikeroom van verdachte 'speciekuipmoord'
BREDA (ANP) - De in juni 2019 gedode Belgische loodgieter Johan van der Heyden was de suikeroom van verdachte Wanda van R., vertelde ze maandag bij de rechtbank in Breda. Daar moet de 41-jarige Nederlandse vrouw uit het Belgische Zoersel zich verantwoorden voor de dood van de man, de zogenoemde Steenbergse speciekuipmoord in 2019.
Het slachtoffer was een klant van de voormalige prostituee. De twee kregen een relatie en daarbij betaalde hij de huur van haar woning in Zoersel. Ook betaalde hij een deel van de inrichting, de energienota, handgeld en deed hij het onderhoud aan de woning. Intussen had Van der Heyden ook zelf nog een gezin.
Toen Van R. later medeverdachte Nicky S. uit Bergen op Zoom leerde kennen, werd ze verliefd op hem. In het weekend van 1 en 2 juni 2019 ontstond het plan om Van der Heyden van z’n geld te beroven, zo legde de vrouw uit. Van R.: "Johan had weleens verteld dat hij veel zwart geld had en waar hij dat verstopte." Ze vertelde daarna hoe ze de loodgieter naar haar woning lokten en met een slaapmiddel drogeerden. S. zou daarnaast een prop in de mond van het slachtoffer hebben gestopt en ducttape erover hebben geplakt. Van R. zei ook dat ze het zelf niet wilde, maar dat ze meewerkte nadat S. haar met een pistool bedreigde.
Speciekuip
Uiteindelijk werd de man gedood. Over hoe dat ging, spreekt de rechtbank maandagmiddag. Dan komt ook Nicky S. aan het woord, die van de feitelijke moord wordt verdacht.
In januari 2020 dook de politie een met cement gevulde speciekuip op, met daarin stoffelijke resten van de man. De speciekuip lag in het Schelde-Rijnkanaal bij het Brabantse Nieuw-Vossemeer. Het lichaam bleek in Steenbergen te zijn verbrand en in stukken gezaagd met een kettingzaag.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
5 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
10 uur geleden