Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedode loodgieter was suikeroom van verdachte 'speciekuipmoord'

Gedode loodgieter was suikeroom van verdachte 'speciekuipmoord'

BREDA (ANP) - De in juni 2019 gedode Belgische loodgieter Johan van der Heyden was de suikeroom van verdachte Wanda van R., vertelde ze maandag bij de rechtbank in Breda. Daar moet de 41-jarige Nederlandse vrouw uit het Belgische Zoersel zich verantwoorden voor de dood van de man, de zogenoemde Steenbergse speciekuipmoord in 2019.

Het slachtoffer was een klant van de voormalige prostituee. De twee kregen een relatie en daarbij betaalde hij de huur van haar woning in Zoersel. Ook betaalde hij een deel van de inrichting, de energienota, handgeld en deed hij het onderhoud aan de woning. Intussen had Van der Heyden ook zelf nog een gezin.

Toen Van R. later medeverdachte Nicky S. uit Bergen op Zoom leerde kennen, werd ze verliefd op hem. In het weekend van 1 en 2 juni 2019 ontstond het plan om Van der Heyden van z’n geld te beroven, zo legde de vrouw uit. Van R.: "Johan had weleens verteld dat hij veel zwart geld had en waar hij dat verstopte." Ze vertelde daarna hoe ze de loodgieter naar haar woning lokten en met een slaapmiddel drogeerden. S. zou daarnaast een prop in de mond van het slachtoffer hebben gestopt en ducttape erover hebben geplakt. Van R. zei ook dat ze het zelf niet wilde, maar dat ze meewerkte nadat S. haar met een pistool bedreigde.

Speciekuip

Uiteindelijk werd de man gedood. Over hoe dat ging, spreekt de rechtbank maandagmiddag. Dan komt ook Nicky S. aan het woord, die van de feitelijke moord wordt verdacht.

In januari 2020 dook de politie een met cement gevulde speciekuip op, met daarin stoffelijke resten van de man. De speciekuip lag in het Schelde-Rijnkanaal bij het Brabantse Nieuw-Vossemeer. Het lichaam bleek in Steenbergen te zijn verbrand en in stukken gezaagd met een kettingzaag.

Meer uit Binnenland

Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

10 minuten geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

15 minuten geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

24 minuten geleden
In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

2 uur geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

3 uur geleden
Radboudumc: opgenomen patiënt heeft het hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.

3 uur geleden
Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

4 uur geleden