Gediskwalificeerde worstelaar uit India kondigt afscheid aan
PARIJS (ANP/AFP) - De Indiase worstelaar Vinesh Phogat stopt met haar sport, een dag nadat ze voor de olympische finale werd gediskwalificeerd. De 29-jarige Phogat was een paar gram te zwaar en mocht daarom niet deelnemen aan de finale tot 50 kilo vrije stijl.
"Mijn dromen en moed zijn verbrijzeld. Ik heb nu de kracht niet meer. Vaarwel worstelen, ik ben jullie voor altijd wat verschuldigd", zei Phogat op X. De Indiase had de olympische finale bereikt en zou tegen de Amerikaanse Sarah Hildebrandt worstelen, maar de organisatie verhinderde deelname. Ze zou 100 gram te zwaar zijn geweest en ontvangt geen medaille.
Na haar diskwalificatie kreeg Phogat steun van de Indiase premier Narendra Modi. Hij omschreef haar als "een inspiratie voor India" en "een kampioen der kampioenen". Modi probeerde de beslissing ongedaan te maken, maar dat bleek tevergeefs.
Hildebrandt won uiteindelijk het goud. Zij versloeg in de finale de Cubaanse Yusneylis Guzman Lopez, die in de halve finale nog van Phogat had verloren, maar naar de finale werd doorgeschoven.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
9 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
54 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiƫr klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
4 uur geleden