Gediskwalificeerde worstelaar uit India kondigt afscheid aan
PARIJS (ANP/AFP) - De Indiase worstelaar Vinesh Phogat stopt met haar sport, een dag nadat ze voor de olympische finale werd gediskwalificeerd. De 29-jarige Phogat was een paar gram te zwaar en mocht daarom niet deelnemen aan de finale tot 50 kilo vrije stijl.
"Mijn dromen en moed zijn verbrijzeld. Ik heb nu de kracht niet meer. Vaarwel worstelen, ik ben jullie voor altijd wat verschuldigd", zei Phogat op X. De Indiase had de olympische finale bereikt en zou tegen de Amerikaanse Sarah Hildebrandt worstelen, maar de organisatie verhinderde deelname. Ze zou 100 gram te zwaar zijn geweest en ontvangt geen medaille.
Na haar diskwalificatie kreeg Phogat steun van de Indiase premier Narendra Modi. Hij omschreef haar als "een inspiratie voor India" en "een kampioen der kampioenen". Modi probeerde de beslissing ongedaan te maken, maar dat bleek tevergeefs.
Hildebrandt won uiteindelijk het goud. Zij versloeg in de finale de Cubaanse Yusneylis Guzman Lopez, die in de halve finale nog van Phogat had verloren, maar naar de finale werd doorgeschoven.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden